Powrót do artykułów

21 czerwca 2024

„Korpus wsparcia dla Seniora”

W środę 19 czerwca 2024 r. Zastępca Burmistrza Grzegorz Chłopek odebrał w Urzędzie Zachodniopomorskim umowę na dofinansowanie na pomoc społeczną dla najstarszych mieszkańców w ramach programu „Korpus wsparcia dla Seniora”.

 

Polega on na objęciu opieką osób w wieku 60 lat i więcej, mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia. Dzięki temu Gmina Golczewo może kontynuować opiekę nad potrzebującymi całodobowej kontroli medycznej poprzez opaski kontrolujące stan zdrowia.

 

Prawie 10 mln trafiło do gmin w naszym województwie na pomoc starszym mieszkańcom. Fundusze zostały przyznane przez wojewodę zachodniopomorskiego w ramach trzech programów „Senior+”, „Opieka 75+” oraz „Korpus wsparcia seniora”.

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo