„Otwieramy się na KULTURĘ”
Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki

Powrót do artykułów

12 czerwca 2024
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie rozpoczął realizację projektu „Otwieramy się na KULTURĘ”.
W ramach działania golczewska instytucji organizuje wyjazdy do najważniejszych ośrodków kultury. Pierwsza wyjazdowa oferta kulturalna miała miejsce w ostatni piątek (7 czerwca) do Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisław Moniuszki.
 
Uczestnicy wyjazdu mieli okazje wysłuchać koncertu symfonicznego, w programie którego był koncert skrzypcowy fis-moll op. 14 Henryka Wieniawskiego i IX Symfonia e-moll op. 95 „Z Nowego Świata” Antonina Dworzaka. Podczas koncertu zaprezentowały się dwie utalentowane absolwentki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu: dyrygentka Li Shuang i skrzypaczka Barbara Żołnierczyk. Całość dopełniała orkiestra symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki, która jest najstarszą - powstałą w 1956 roku - tego typu instytucją na Pomorzu Środkowym.
Wyjazd był również okazją do zwiedzenia Filharmonii Koszalińskiej – okazałej instytucji kultury, która ma w swoim repertuarze bogaty program artystyczny.
 
Uczestnicy wyjazdu mile wspominali wieczór spędzony w otoczeniu pięknej muzyki.
 
Projekt pn. „Otwieramy się na KULTURĘ” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo