Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

W niedzielne popołudnie Grupa Aktywni Offline zrealizowała pierwszą z sześciu inicjatyw lokalnych pn. „Poza siecią”. Głównym i najważniejszym elementem tego wydarzenia była siatka, dlatego też poszczególne stanowiska nawiązywały do dziedzin życia codziennego, w których wykorzystuje się właśnie siatkę.

 

 

Pierwsze stanowisko – siatka to „instalacja artystyczna”, którą zaaranżowała Katarzyna Tchórz – kulturoznawca oraz malarka. Plenerowy pokaz był osnuty wokół motywu sieci, jako złożonych relacji między ludźmi i zjawiskami na świecie. Za sprawą tej instalacji uczestnicy wykonali bransoletki, które miały nietypowy i niespotykany wzór. Przy pomocy sznurków i wstążek udało się stworzyć sieć, na których przymocowano imiona dzieci, uczestniczących w zajęciach. Dzięki temu uczestnicy mogli się zintegrować i bliżej poznać.

 

Drugim stanowiskiem zajęła się Kamila Siedlecka dusza artystyczna, prowadząca zajęcia rysunkowo – malarskie w GOKiS. Warsztat ekologiczny pn. „Drugie życie siatki na zakupy” to kolejne nawiązanie do przewodniego motywu inicjatywy. Dzieci oraz młodzież z materiałów plastycznych wykonały eco lampiony. Oryginalność i nietuzinkowość pomysłu, jak powtórnie wykorzystać siatkę na zakupy, pozytywnie zdziwiła wszystkich uczestników warsztatów. Działania przy okazji tego stanowiska poszerzyły wiedzę nt. ekologii i powtórnego przetwarzania odpadów, terminów które we współczesnym świecie są nieodzownym elementem naszego życia codziennego.

 

Turniej Siatkowej Piłki Plażowej, czyli stanowisko trzecie. Siatka jest nieodłącznym akcesorium do gry w piłkę siatkową. Bez niej nie byłoby nawet takiej dyscypliny sportowej, ale także wielu innych, które są od siatki zależne. Przy okazji tego stanowiska liczyła się zdrowa, sportowa rywalizacja. Dzięki świetnemu sędziemu mogliśmy kibicować i przyglądać się rozgrywkom fair play. Drużyny dzielnie walczyły i mimo pogody wszyscy z chęcią i zaangażowaniem uczestniczyli w rozgrywkach do samego końca. I miejsce zdobyła drużyna Nikoli, II miejsce – drużyna Macieja, a III miejsce drużyna Dawida. 

 

Nazwa wydarzenia - „Poza siecią” - miała przede wszystkim zwrócić uwagę na aktywności kulturalne  i fizyczne, których w świecie wirtualnym nie zaznamy. Sieć obecnie kojarzy nam się jedynie z Internetem. Inicjatywa lokalna niewątpliwie skłoniła uczestników do zalogowania się w świat realny. Tylko w takim świecie społeczeństwo jest w stanie poznać prawdziwą integrację, wzajemną rywalizację sportową, czy zdobyć wiedzę poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach warsztatowych. Założeniami projektu była m.in. integracja społeczeństwa oraz budowanie tradycji spotkań wokół kultury. Dzięki temu przedsięwzięciu zostały rozpropagowane postawy ekologiczne oraz zdrowego stylu życia.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że tak jak my spędziliście to popołudnie w przyjaznej i miłej atmosferze w trybie Offline. Dziękujemy!

 

„Poza siecią”

16 sierpnia 2022
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl