„Tereny zielone sprzątamy – o przyrodę dbamy”- sołectwo Wołowiec

Powrót do artykułów

29 maja 2024

W sobotnie popołudnie (25.05) Stowarzyszenie Aktywni z pasją wraz z mieszkańcami sołectwa Wołowiec realizowali projekt z Programu Społecznik pn. „Tereny zielone sprzątamy – o przyrodę dbamy”. Głównym celem projektu było zaangażowanie lokalnej społeczności w pomoc na rzecz własnego Sołectwa, uprządkowanie terenów zielonych posadzenie kwiatów i krzewów oraz integracja lokalnej społeczności. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w sołectwie Wołowiec.

 

Mieszkańcy Sołectwa zgromadzili się przy świetlicy wiejskiej , po czym wyruszyli w teren by oczyścić tereny zielone z zalegających śmieci. Po zakończonej akcji sprzątania mieszkańcy zabrali się do ustawienia donic, w których posadzono kolorowe kwiaty jak i również na terenach zielonych posadzono krzewy, które będą ozdobą dla Sołectwa Wołowiec.

 

Po zakończonych pracach nadszedł czas wspólnego odpoczynku przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek mieszkańcy mogli wysłuchać prelekcji na temat ochrony środowiska.

 

Był to mile spędzony czas wśród sąsiadów i znajomych. Mamy nadzieję, że w przyszłości znów wspólnymi siłami zrobimy coś fajnego i pożytecznego dla ochrony środowiska i mieszkańców Sołectwa Wołowiec .

 

Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgirda Geblewicza.

#ProgramSpołecznik #społecznik #KARR #PomorzeZachodnie

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo