12. edycja Golczewskiego Triathlonu za nami 

Powrót do artykułów

31 lipca 2023

W tym roku w naszej sportowej imprezie wzięło udział 79. zawodników. Burmistrz Golczewa, Maciej Zieliński o godz. 11:00 uroczyście otworzył dwunastą odsłonę sportowego wydarzenia. Rywalizacja rozpoczęła się od pływania na dystansie 950 m w j. Szczuczym, następnie triathloniści udali się na trasę rowerową 2x22,5 km Golczewo - Gadom – Baczysław - Wysoka Kamieńska. Ostatnim elementem było bieganie na dystansie 10 km ulicami Golczewa.

 

Wśród startujących mieliśmy sportowców z różnych zakątków Polski, którzy tuż po zakończeniu tegorocznych zawodów deklarowali udział w kolejnej edycji triathlonu. Wielu zawodników ponownie zawitało do Golczewa.  

 

 

Pierwsze miejsce z bardzo dobrym czasem (02:08:08) zdobył Wojciech Greguła, drugie miejsce Marcin Michałowski, trzecie miejsce Wojciech Śliwa. W śród Pań triumfowała Zuza Modzelewska , drugie  miejsce zajęła Alicja Stępień, trzecie miejsce Aleksandra Makowska.

 

Wyłoniono także zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

- 18-29 lat – Bartłomiej Żukowski,

- 30-39 lat – Tomasz Wiśniewski,

- 40-49 lat - Rafał Chabasiński,
- 50-59 lat – Sylwester Hawrot,

- 60 + -  Leszek Gałan.

Wręczono również puchar dla najlepszego zawodnika Ziemi Golczewskiej - Artura Króla.

 

Wśród rywalizujących znalazła się również drużyna samorządowa, w składzie: pływanie - radny Rady Miejskiej w Golczewie Roman Dorniak, który również ukończył całe zawody, rower - Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie Tomasz Caban, bieg - Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński, Sekretarz Gminy Mirosław Hantów, oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie Dorota Opiła - Skubisz.

 

Podziękowania otrzymali Pan Roman Dorniak za inicjatywę stworzenia naszego sportowego wydarzenia, a także wraz z Danielem Wawrzyńskim za udział we wszystkich 12. edycjach Golczewskiego Triathlonu.

 

Podczas wydarzenia uczestnicy XII Golczewskiego Triathlonu otrzymali bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek Każda Puszka Cenna w ramach wdrażania „Rekomendacji ekologicznych - Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju”.

 

W tym roku Stowarzyszenie Dla Gminy Golczewo pozyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na organizacje triathlonu, dzięki któremu zakupiono puchary oraz nagrody rzeczowe.

Dekoracji zwycięzców dokonali Starosta Kamieński Pan Józef Malec, Burmistrz Golczewa Pan Maciej Zieliński, Zastępca Burmistrza Golczewa Pan Grzegorz Chłopek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie Pan Tomasz Caban.

 

Golczewski Triathlon nie odbyłby się gdyby nie zaangażowanie wielu osób i instytucji.  Dziękujemy dbającym o bezpieczeństwo zawodników na trasie: Strażakom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Golczewo, Policjantom Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, ratownikom WOPR-u z Kamienia Pomorskiego, płetwonurkom Rafałowi Mazurowi i Katarzynie Andziulewicz, ratownikom medycznym z Paramedic 24 w Szczecinie, pracownikom Nadleśnictwa Rokita oraz wolontariuszom na trasie rowerowej i biegowej. Podziękowania dla pracowników: naszego Urzędu Miejskiego, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Usług Publicznych w Golczewie, Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.

 

Wyrazy wdzięczności dla Radnych Rady Miejskiej w Golczewie za ufundowanie nagród rzeczowych. Dziękujemy Michałowi Dudzie i wszystkim sędziom - wolontariuszom - Tomaszowi Podlewskiemu, Adamowi Wiśniewskiemu, Czesławowi Skubiszowi, Andrzejowi Polańskiemu, Marcinowi Kołbie oraz Mirosławowi Hantów za doskonałą pracę oraz Jackowi Kuleszy, który prowadził spikerkę podczas triathlonu.

 

Organizatorami 12. edycji Golczewskiego Triathlonu byli: Gmina Golczewo, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, Województwo Zachodniopomorskie oraz Stowarzyszenie Dla gminy Golczewo.

 

 

Za wszelką pomoc, zaangażowanie, doping i uśmiech Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!

 

Do zobaczenia za rok!

 

Wyniki XII Golczewskiego Triathlonu 

 

Pomorze Zachodnie Pomorze Zachodnie News #PomorzeZachodnie

 

fot. Jarosław Dulny oraz UM Golczewo

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo