Powrót do artykułów

29 sierpnia 2023

2 września pełen atrakcji – Piknik ekologiczny oraz Filmowe lato z Pomorzem Zachodnim 

   Już 2 września o godzinie 13:00 serdecznie zapraszamy na plaże miejską w Golczewie na Piknik Ekologiczny pod tytułem „Dlaczego woda jest niezbędna do życia?” organizowany przez Pomorze Zachodnie. Uczestnicy dowiedzą się, jak ważna jest woda, dla ludzi i dla środowiska. Jaka woda nadaje się do picia i jak ją oszczędzać każdego dnia. Będzie też możliwość stworzenia własnego filtra do wody a wystarczy do tego butelka, żwir i piasek.

 

   Eksperci opowiedzą o działaniu i sile wody w przyrodzie. Przeprowadzając proste eksperymenty, zobrazują uczestnikom, jak działają elektrownie wodne.

Podczas pikniku na plaży miejskiej w Golczewie planowane są nie tylko dyskusje i prelekcje, ale również konkursy i warsztaty! Dla chętnych przygotowane zostaną materiały do wykonania własnych eksperymentów wodnych. Będzie można stworzyć lawę w słoiku, poobserwować wędrującą wodę oraz stworzyć swój ekostatek.

Na uczestników ekologicznego eventu czekają też inne atrakcje. Z balonów powstanie łąka pełna motyli i kwiatów. O dobre humory dzieci zadbają animatorzy. Będzie można połowić rybki, zagrać w kręgle, wziąć udział w quizie na temat wody, puszczać wielkie bańki czy pomalować buzie i rączki na kolorowe motywy roślinne albo zwierzęce.

 

   Takie plenerowe zajęcia to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów odwiedzających Pomorze Zachodnie.

Piknik w Golczewie uświetni koncert zespołu "Curcuma ".

 

Szczeciński kwintet muzycznytworzą Łukasz "Szurbo" Szulborski (wokal), Jakub "Degóra" Degórski i Tomasz Jóźwiak (gitary), Wojtek Król (bas) oraz Adam Partyka (perkusja). Ich muzyka to miks melodyjnego rocka i alternatywy z progresywnymi akcentami i polskim tekstem. Zespół jest zwycięzcą jednego z najważniejszych w Polsce konkursów muzycznych - Antyfestu, organizowanego przez największą rockową rozgłośnię - Antyradio. Zdobycie statuetki "Złotej Kosy" umożliwiło Curcumie nagranie debiutanckiej płyty pt. "Ona".

 

Program:

13:00 - powitanie uczestników przez konferansjera, poinformowanie o przebiegu wydarzenia, start animacji dla dzieci

13:00- 15:00 - warsztaty ekologiczne

15:00 - koncert  Curcuma, animacje

16:00 - zakończenie imprezy – Pikniku ekologicznego.

 

   O godzinie 20:00 w imieniu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza zapraszamy na kino plenerowe w ramach wydarzenia „Filmowe lato na Pomorzu Zachodnim” na film pt. „Na bank się uda”.

Golczewo to kolejny przystanek na szlaku Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim. Darmowe kino plenerowe z wybranymi wartościowymi filmami z ostatnich lat dotrze łącznie do 23 miejscowości w całym województwie. To jedna z wielu atrakcji z bogatego programu, jaki dla mieszkańców Pomorza Zachodniego i wypoczywających w regionie turystów przygotował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Warto być na miejscu punktualnie, ponieważ na pierwszych stu widzów czekają wygodne leżaki.

Organizatorem cyklu „Filmowe Lato na Pomorzu Zachodnim” jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

   Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

 

Udział w obydwu wydarzeniach jest bezpłatny.

 

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo