Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

   Edukacja młodego pokolenia to nasz wkład w zmniejszenie bezdomności zwierząt i poprawę ich życia. Dla wielu ludzi pies jest członkiem rodziny, kochanym i ważnym elementem ich życia, niestety są też i tacy dla których jest nic nie znaczącą zachcianką, która z małego uroczego szczeniaczka zmieniła się w niszczyciela sikającego gdzie popadnie albo zbyt szybko urosła i przestała cieszyć a stała się niechcianym obowiązkiem. Aby zapobiegać zwiększającej się liczbie psów trafiających do schroniska (w 2019 r. w schroniskach przebywało ponad 100 tyś psów) chcemy edukować dzieci, młodzież i rodziców. Ucząc odpowiedzialnego podejścia do zwierząt, likwidując znieczulicę na ich potrzeby mamy nadzieję, że psich dramatów będzie coraz mniej. Schronisko poprosiło o pomoc w realizacji programu dyrekcję i nauczycieli szkół i przedszkoli. Program trwać będzie do końca czerwca a relację z zajęć i akcji promocyjnych postaramy się przedstawić 1 lipca w Światowy Dzień Psa. Elementami tego programu są przygotowane przez wolontariuszy schroniska w Sosnowicach: - scenariusze lekcji (od przedszkola do szkół ponadpodstawowych) - ulotka o prawach zwierząt i obowiązkach opiekunów psów - film o schronisku - to miejsce przyjazne psom ale ma być tylko przystankiem do dobrego domu https://youtu.be/lsXeAiI2Wtw
Więcej o programie można przeczytać na stronie http://schronisko-sosnowice.pl/edukacja/554-program-edukacyjny-zwierzat-prawa-wazna-sprawa-2

   Właśnie trwają prace nad stworzeniem osobnego miejsca dla tematyki prozwierzęcej na stronie internetowej naszej gminy.
Znajdą się tam informacje: - gdzie zgłosić psa pozostającego bez opieki lub po wypadku, gdzie zgłosić sytuacje krzywdzenia zwierząt - o prawach zwierząt zagwarantowanych w ustawie - o obowiązkach opiekunów psów wynikających z ustawy oraz programów wewnątrzgminnych - o psach do adopcji z terenu naszej gminy Zachęcamy do obejrzenia filmu o schronisku i wybrania się na spacer z psami ze schroniska - zapraszamy do Sosnowic.

22 maja - Dzień Praw Zwierząt Program edukacyjny „ZWIERZĄT PRAWA – WAŻNA SPRAWA”

20 maja 2021
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

XI Golczewski Triathlon

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl