Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

   Edukacja młodego pokolenia to nasz wkład w zmniejszenie bezdomności zwierząt i poprawę ich życia. Dla wielu ludzi pies jest członkiem rodziny, kochanym i ważnym elementem ich życia, niestety są też i tacy dla których jest nic nie znaczącą zachcianką, która z małego uroczego szczeniaczka zmieniła się w niszczyciela sikającego gdzie popadnie albo zbyt szybko urosła i przestała cieszyć a stała się niechcianym obowiązkiem. Aby zapobiegać zwiększającej się liczbie psów trafiających do schroniska (w 2019 r. w schroniskach przebywało ponad 100 tyś psów) chcemy edukować dzieci, młodzież i rodziców. Ucząc odpowiedzialnego podejścia do zwierząt, likwidując znieczulicę na ich potrzeby mamy nadzieję, że psich dramatów będzie coraz mniej. Schronisko poprosiło o pomoc w realizacji programu dyrekcję i nauczycieli szkół i przedszkoli. Program trwać będzie do końca czerwca a relację z zajęć i akcji promocyjnych postaramy się przedstawić 1 lipca w Światowy Dzień Psa. Elementami tego programu są przygotowane przez wolontariuszy schroniska w Sosnowicach: - scenariusze lekcji (od przedszkola do szkół ponadpodstawowych) - ulotka o prawach zwierząt i obowiązkach opiekunów psów - film o schronisku - to miejsce przyjazne psom ale ma być tylko przystankiem do dobrego domu https://youtu.be/lsXeAiI2Wtw
Więcej o programie można przeczytać na stronie http://schronisko-sosnowice.pl/edukacja/554-program-edukacyjny-zwierzat-prawa-wazna-sprawa-2

   Właśnie trwają prace nad stworzeniem osobnego miejsca dla tematyki prozwierzęcej na stronie internetowej naszej gminy.
Znajdą się tam informacje: - gdzie zgłosić psa pozostającego bez opieki lub po wypadku, gdzie zgłosić sytuacje krzywdzenia zwierząt - o prawach zwierząt zagwarantowanych w ustawie - o obowiązkach opiekunów psów wynikających z ustawy oraz programów wewnątrzgminnych - o psach do adopcji z terenu naszej gminy Zachęcamy do obejrzenia filmu o schronisku i wybrania się na spacer z psami ze schroniska - zapraszamy do Sosnowic.

22 maja - Dzień Praw Zwierząt Program edukacyjny „ZWIERZĄT PRAWA – WAŻNA SPRAWA”

20 maja 2021

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl