32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Powrót do artykułów

30 stycznia 2024
Rekord w golczewskich puszkach WOŚP - to Państwa zasługa!
 
Na wczorajszym 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Golczewie, dzięki hojności ludzi wielkiego serca, udało się zebrać rekordową kwotę 17.779, 45 zł. 
 
Główne wydarzenie tegorocznego finału odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie. W programie mieliśmy m.in. występy artystyczne, licytacje, quiz fantowy, degustację domowych wypieków, watę cukrową, popcorn, strażacki grill, zupę myśliwską. Podczas licytacji gościliśmy m.in. Posła na Sejm RP pana Jarosława Rzepę, który ufundowała dwie wizyty w Sejmie RP. Podczas wspólnej licytacji Starosty Kamieńskiego pana Józefa Malca, Burmistrza Golczewa pana Macieja Zielińskiego, Zastępcy Burmistrza Golczewa pana Grzegorza Chłopka, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Golczewie pana Tomasz Caban i Sołtysa Wysokiej Kamieńskiej pana Roberta Stefańskiego - każdy gość wydarzenia mógł degustować przepyszny tor wykonany przez Ciastkarnię-Piekarnię "Żelek".
 
Podczas wydarzenia wystąpili, pod czujnym okiem instruktora muzycznego Wiktorii Kiełbasy, lokalni artyści: Wiktoria Cieślak, Antonina Przychodzeń, Alicja Adamowicz, Jakub Musiał, Oliver Popek, Adama Adamowicz oraz Zespół Śpiewaczy „Maliny”, działający przy UTW w Golczewie. W wyjątkowy świat jazzowej muzyki przeniósł nas duet Eva Sand & Alex Marek. Pełen energii i wspaniałej choreografii, przygotowanej przez Magdę Graca, był oczywiście występ dzieci i młodzieży z HeartBeat Dance Studio. Dziękujemy za Wasze artystyczne wzbogacenie naszego wydarzenia.
 
Do tegorocznego finału, podobnie jak w latach ubiegłych, włączyli się również strażacy z gminnych jednostek OSP. Każdy mógł przypomnieć lub ćwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, degustować zupy myśliwskiej czy korzystać z zimowego grilla. Wspólnie ze strażakami nad bezpieczeństwem czuwała „Golczewska Milicja”, czyli międzypokoleniowy sztab osób wspierający 32. Finał WOŚP.
 
Dodatkowo na sali gimnastycznej w ZSP w Golczewie odbył się turniej piłki nożnej pod hasłem: „W piłkę gramy – WOŚP wspieramy”, których organizatorami byli trenerzy: Tomasz Podlewski i Michał Tokarczyk.
 
32. Finał WOŚP za nami, ale jego organizacja nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc wielu, wielu osób, instytucji i przedsiębiorców. To dzięki Państwa wsparciu, dobrym sercom, zaangażowaniu przy organizacji wydarzenia, wczorajszy dzień (28 stycznia) był świętem dobroci – i za te wszystkie miłe gesty bardzo gorąco dziękujemy.
 
Szczególne podziękowania należą się naszym Wolontariuszom: Alicji Leus, Amelii Kunkel, Nikoli Siedleckiej, Marcinowi Dyszlowi, Nadii Pawluś, Oliwii Wachowiak, Natalii Siedleckiej, Aleksandrze Nadolskiej, Martynie Szabat, Beacie Cieślak, Antoninie Kozioł, Anecie Siedleckiej, Mai Wiśniewskiej i Julii Wiśniewskiej - to dzięki ich pracy powstała dekoracja sali, a w niedzielny poranek do późnych godzin kwestowali na ulicach Golczewa i Wysokiej Kamieńskiej.
 
Podziękowania należą się również Sołectwom Gminy Golczewo za pyszne wypieki.
 
Dziękujemy też strażakom z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, Radnym Rady Miejskiej w Golczewie, grupie Milicjantów, trenerom piłki nożnej, Wiktorii Kiełbasie, Jackowi Kulesza, Jessica Bazan za pomoc organizacyjną golczewskiego finału WOŚP.
Pięknie dziękujemy za każdy grosz i najmniejszy gest wsparcia!
 
Do zobaczenia za rok!
 
tekst i foto: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo