Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2017

Obsluga techniczna
ALFA TV

03.04.2017

   Fundacja LOTTO zaprasza do aplikowania o darowizny przez cały rok. Fundacja wspiera stowarzyszenia, fundacje, szkoły, przedszkola, kluby sportowe, jednostki samorządu terytorialnego, domy kultury, biblioteki, szpitale, domy dziecka oraz inne organizacje/instytucje działające na rzecz dobra publicznego.

 

czytaj więcej...

31.03.2017

Agata Wyka zwycięża w konkursie powiatowym

   Jest nam miło poinformować, że Agata Wyka - uczennica Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie  zajęła pierwsze miejsce w powiatowych eliminacjach konkursu „Młodzież zapobiega pożarom” w kategorii szkół podstawowych. Po wygranej w eliminacjach gminnych, Agata nie miała sobie równych na szczeblu powiatowym.

czytaj więcej...

30.03.2017

Dobre wiadomości w sprawie fermy norek

   Zgodnie z obietnicą Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk przekazuje najnowsze wiadomości w sprawie budowy na terenie gminy fermy norek. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargi firmy Joni Mink Van Ansem Sp. jawna na uchwały Rady Miejskiej w Golczewie nr XVII/147/2016 z 20 czerwca 2016 oraz nr XIX/152/2016 z 7 września 2016 r.

czytaj więcej...

27.03.2017

Nowy sprzęt dla OSP Golczewo

   Jednostka OSP w Golczewie wzbogaciła się o nowy sprzęt przeznaczony do działań ratowniczo - gaśniczych. Zakupiono zestaw hydrauliczny do wyważania drzwi firmy Weber oraz miernik wielogazowy firmy Draeger do wykonywania pomiarów gazów m.in tlenku węgla, metanu czy siarkowodoru.

czytaj więcej...

27.03.2017

Siatkarski weekend w Golczewie

   25 marca w hali ZSP Golczewo odbył się turniej eliminacyjny dwójek siatkarskich dziewcząt do ogólnopolskiego turnieju ENEA Mini Cup 2017. W sportowych rozgrywkach wzięło udział 17 zespołów z Goleniowa, Gryfic, Niechorza i Golczewa.

czytaj więcej...

24.03.2017

Informacja o ustawie "Za Życiem"

   Ośrodek Pomocy Społecznej w Golczewie informuje, że z dniem 1 stycznia 2017 r. weszła w życie  ustawa o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem". Zgodnie z nowymi przepisami rodzinom, w których urodzi się żywe dziecko z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniu albo nieuleczalną chorobą, zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł. Nie jest ono uzależnione od dochodów.

czytaj więcej...

23.03.2017

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

   Kolejne spotkanie DKK działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece w Golczewie dotyczyło problemu przemocy wśród kobiet na przykładzie powieści Małgorzaty Wardy „Ta, którą znam”.

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia