Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2020

Obsluga techniczna
ALFA TV

04.03.2020

"TROPEM WILCZYM" W WYSOKIEJ KAMIEŃSKIEJ

W niedzielę 1 marca 2020 roku o godzinie 12.00  przed budynkiem świetlicy wiejskiej w Wysokiej Kamieńskiej rozpoczął się Bieg „ Tropem Wilczym”. Na starcie dystansu długości 1963 m stawiło się blisko 70 biegaczy. Tym samym nasza mała Wysoka drugi rok z rzędu dołączyła do grona organizatorów tej szczytnej imprezy, której historia od początku wiąże się ze świętem państwowym, jakim jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowiony w roku 2011 i obchodzony w dniu 1 marca. Święto to  honoruje  i upamiętnia żołnierzy polskiego podziemia działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

czytaj więcej...

03.03.2020

Drodzy Mieszkańcy

Propozycje projektów do budżetu obywatelskiego Gminy Golczewo na rok 2020 były zgłaszane do 14 lutego br. W tym roku otrzymaliśmy od Państwa 21 zgłoszeń, dotyczących spraw inwestycyjnych oraz zadań społecznych.

Zespół Opiniujący w skład, którego wchodzili mieszkańcy gminy Golczewo (Bartłomiej Musiał, Justyna Śliwak, Piotr Kalczyński, Beata Kaczmarek, Tomasz Caban i Jacek Strumiński) oraz przedstawiciele Burmistrza Golczewa dokonał analizy formalnej i merytorycznej wszystkich projektów. Spośród zgłoszonych 21 propozycji Zespół Opiniujący zaopiniował pozytywnie 18 projektów, które przechodzą do dalszych konsultacji.

czytaj więcej...

03.03.2020

Zapraszamy na Turniej Piłkarzyków Stołowych

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Szczecinie zapraszają dzieci od 13-tego roku życia, młodzież oraz dorosłych na turniej, który odbędzie się 28.03.2020 r. o godz. 10:00 w świetlicy ZSP.

<<< regulamin >>>

czytaj więcej...

02.03.2020

WPROWADZONO OBOWIĄZEK SEGREGACJI ODPADÓW DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW

WPROWADZONO OBOWIĄZEK SEGREGACJI ODPADÓW DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW

     Burmistrz Golczewa informuje, że od 6 września 2019 r., nowelizacją ustawy o trzymaniu czystości i porządku w gminach, został nałożony na właścicieli nieruchomości obowiązek zbierania w sposób selektywny powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych. Wszystkie samorządy mają rok na wprowadzenie obowiązkowej segregacji na terenie gminy.

czytaj więcej...

02.03.2020

Wspomnienie golczewskiej kolei

Właśnie minęło dwadzieścia osiem lat jak dokonano zamknięcia linii kolejowej Wysoka Kamieńska – Runowo Pomorskie.

czytaj więcej...

28.02.2020

Przetarg na nieruchomości w Wysokiej Kamieńskiej.

Burmistrz Golczewa ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Wysokiej Kamieńskiej.
Termin i miejsce przetargu: 31 marca 2020 r. o godz. 12:00 w Urzędzie Miejskim w Golczewie (sala USC).

czytaj więcej...

28.02.2020

INFORMACJA

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 654, z późn. zm.) na terenie gminy Golczewo na znacznym obszarze nie jest możliwa lokalizacji nowej zabudowy mieszkaniowej. Wynika to w szczególności z zapisów art. 4 i 5 zgodnie, z którymi budynki mieszkalne mogą być lokalizowane i budowane w odległości równej lub większej od dziesięciokrotności całkowitej wysokości elektrowni wiatrowej, mierzonej m.in. od linii rozgraniczającej teren, którego sposób zagospodarowania określony w planie miejscowym dopuszcza budowę elektrowni wiatrowej.

czytaj więcej...

27.02.2020

Śpiewogra satyryczna pt. "SENIOR KLAWY - SENIOR ŻWAWY"

POPREMIEROWY SPEKTAKL SENIORÓW Z GOLCZEWA I PRZYBIERNOWA W GMINNYM OŚRODKU KULTURY I SPORTU W GOLCZEWIE.

Po raz drugi,  wyjątkowa przygoda teatralna, mogła się zdarzyć dzięki nawiązanej współpracy z Wiesławem Łągiewką -  Aktorem Teatru Polskiego w Szczecinie ( I reżyser spektaklu) i Elżbietą Kisielińską – Baranowską z Przybiernowa ( II reżyser, autorka scenariusza i  scenografii). W dniu 23.02. 2020,   sala w GOKiS w Golczewie  wypełniła się po brzegi, przybyli mieszkańcy z  Gminy Golczewa, Przybiernowa i Nowogardu.

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia