Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2017

Obsluga techniczna
ALFA TV

02.07.2010

Place zabaw będą na pewno

Gmina Golczewo właśnie otrzymała wniosek o przyznanie pomocy finansowej w ramach programu wdrażanie lokalnej strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”.

czytaj więcej...

02.07.2010

Zasłużony dla Gminy Golczewo

Już od dwóch lat mieszkańcy miasta symbolicznym posadzeniem Dębu Golczewskiego upamiętniają osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla naszej gminy. Na podzamczu swoje drzewo mają już: Janusz Domański, Józef Statkiewicz oraz Jan Bartniczuk.

czytaj więcej...

01.07.2010

Plener malarski - Golczewo 2010

Mieszkańcy miasta szczególnie serdecznie witają uczestników kolejnego Pleneru Malarskiego – Golczewo 2010. Od 1 do 13 lipca będziemy świadkami, jak na naszych oczach będą powstawały kolejne prace o Golczewie.

czytaj więcej...

01.07.2010

"Znów za rok matura..."

Znamy już oficjalne wyniki matur. W tym roku do egzaminu dojrzałości w golczewskim liceum przystąpiło 17 uczniów. Poza językiem polskim i językiem obcym, obowiązkowa była również matematyka, która, wbrew pozorom, nie była trudna.

czytaj więcej...

01.07.2010

Odznaczenie Gryfa Zachodniopomorskiego

Podczas piątkowych uroczystości rocznicowych związanych z 20-leciem miasta Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego udekorował pana Henryka Pakułę Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. W imieniu Marszałka odznaczenie wręczyła Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Izabela Grabowska.

czytaj więcej...

30.06.2010

Honorowy Obywatel Miasta

To zaszczytne miano zostało przyznane dwóm wybitnym osobowościom, które na dobre wpisały się w historię Golczewa. Otrzymali je: Tomasz Stanisław Szeszycki oraz prof. Andrzej Tomczak.

czytaj więcej...

30.06.2010

Niebezpieczny konar

O mały włos, a mogłoby nie dojść do koncertu Edyty Geppert, który kończył drugi dzień obchodów „Dni Golczewa”. Kilka godzin przed występem, ze starego buku odłamał się ogromny konar i spadając zatarasował wejście na Wzgórze Zamkowe. Na szczęście nikogo nie było w pobliżu i nikomu nic się nie stało. Służby porządkowe sprawnie uprzątnęły przeszkodę i wieczorem nie było już śladu, że coś tarasowało wejście.

czytaj więcej...

30.06.2010

Dwa miesiące niepotrzebnych opóźnień

Już w czwartym kwartale tego roku nasi najmłodsi rozpoczną naukę w nowej placówce, której budowa rozpocznie się lada dzień. Właśnie został zatwierdzony projekt budowlany i pozwolenie na rozbiórkę. Inwestorem całego przedsięwzięcia jest Gmina Golczewo.

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia