Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2017

Obsluga techniczna
ALFA TV

17.05.2010

Wybrano nowe władze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej

   W dniu 14 maja br. odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej. W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdanie finansowe i merytoryczne za działalność w ubiegłym roku. Dokonano również wyboru nowych władz Stowarzyszenia. Po ośmiu latach działalność zakończył Zarząd w składzie: Teresa Waszczenko – Prezes Stowarzyszenia, Maria Chodoń i Czesław Skubisz – Wiceprezesi, Elżbieta Kulesza – Sekretarz, Halina Chudzicka – Skrabnik. Pani Teresie Waszczenko złożono podziękowania i wręczono kwiaty za zaangażowanie i prace na rzecz Stowarzyszenia. Po tajnym głosowaniu wybrano nowy Zarząd w składzie: Aldona Kaczmarek – Prezes Stowarzyszenia, Elżbieta Kulesza i Teresa Waszczenko – Wiceprezesi, Czesław Skubisz – Sekretarz, Zdzisław Żuryń – Skarbnik. 

czytaj więcej...

17.05.2010

25 LAT PARAFII MECHOWO

   W minioną niedzielę 16 maja mieszkańcy Parafii  Mechowo obchodzili swój Jubileusz. Obchody rozpoczęła uroczysta Masz św. koncelebrowana przez Księdza Proboszcza Grzegorza Galwasa, a także przez misjonarzy, którzy w minionym tygodniu prowadzili w parafii misje.
  We mszy uczestniczyli mieszkańcy, a także zaproszeni Goście: Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk, zastępca Burmistrza Waldemar Bartniczuk, właściciel pałacu w Mechowie Ireneusz Krzyżanowski, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej.

czytaj więcej...

13.05.2010

Kochajmy niezapominajki

   Święto Polskiej Niezapominajki obchodzone jest od 2002 roku. Powstało dzięki inicjatywie Andrzeja Zalewskiego, redaktora EKO – RADIO.
Holendrzy mają tulipany, Anglicy – hiacynty, Francuzi – narcyze, Tyrolczycy – szarotkę, a Polacy – niezapominajkę.
   Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie 14 maja 2010 po raz drugi będą obchodzić Święto Polskiej Niezapominajki. Przygotowania trwają od kilku tygodni. Każda klasa przygotuje promocyjny stół o tematyce leśnej, morskiej, wiejskiej i orientalnej. Pod czujnym okiem pedagogów dzieci i młodzież z klas IV – VI przedstawią inscenizację słowno muzyczną Leśny duch, a gimnazjaliści zaproszą nas do Parku niezapominajek.

czytaj więcej...

13.05.2010

Nietypowi Goście z wizytą u Burmistrza Golczewa

   Burmistrza Golczewa Andrzeja Danieluka odwiedziła grupa dzieci  5- i 6-letnich ze Szkoły Podstawowej z Wysokiej Kamieńskiej wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Jasik. Uczniowie przyjechali do Urzędu Miejskiego w Golczewie z rewizytą na zaproszenie samego Burmistrza, który w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, odwiedzając placówkę w Wysokiej Kamieńskiej  zaprosił uczniów do siebie.
  

czytaj więcej...

06.05.2010

Stowarzyszenie "Partnerstwo w Rozwoju" zaakceptowało wnioski

   W dniu 5 bm. odbyło się w Wolinie posiedzenie Rady Programowej Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo w rozwoju”. Dokonano oceny wniosków złożonych na „Małe projekty” w ramach działań Osi 3 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13.

czytaj więcej...

04.05.2010

Harcerze w Golczewie

   W dniu 30 kwietnia 2010 roku rozpoczął się w naszym mieście planowany od kilku miesięcy Zlot obydwu Chorągwi Okręgu Północno – Zachodniego pod hasłem „Wczoraj, dziś i jutro”. Harcerze i harcerki przybyli na zaproszenie Burmistrza Golczewa Andrzeja Danieluka w piątek punktualnie o godzinie 18.00.
   Pierwszego wieczoru na terenie bocznej płyty Stadionu Miejskiego w Golczewie zostały postawione namioty typu „tipi”, w których nocowali starsi harcerze, wędrowniczki i wędrownicy. Natomiast zuchy i harcerki zostali zakwaterowani w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. Po wspólnym ognisku odbywającym się pod hasłem uczczenia ponadczasowych postaci harcerstwa wszyscy udali się na spoczynek.

czytaj więcej...

04.05.2010

Zawody Sportowo - Pożarnicze

   Jak co roku 2 maja na Stadionie Miejskim w Golczewie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięły w nich udział wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Golczewo oraz gościnnie OSP Ościęcin i OSP Joachimsthal (Niemcy).

czytaj więcej...

04.05.2010

Paweł Bednarczyk wygrał 54. wyścig Głosu Szczecińskiego i Olimpijczyków

Podczas majowego weekendu w Nowogardzie odbył się 54. Wyścig Głosu Szczecińskiego i Olimpijczyków. W wyścigu uczestniczyli kolarze LKS „Baszty” Golczewo. W zawodach na trasie 27 km brali udział zarówno chłopcy jak dziewczęta. Zwycięzcą tego prestiżowego wyścigu został zawodnik LKS „Baszty”...

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia