Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

07.07.2010

"Flagowy magazyn"

Takim mianem, po kontroli z Agencji Rozwoju Rolnictwa, określono magazyn Caritas`u, który znajduje się w naszym mieście.
Na ulicy Osiedle Robotnicze, na terenie posesji Pana Sławomira Kolasińskiego mieści się jeden z dwóch magazynów Caritas`u  Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. Ten drugi zaś - znajduje się w Szczecinie na ulicy Bieszczadzkiej.

czytaj więcej...

06.07.2010

Mali koloniści zawitali do Golczewa

Od 5 lipca rozpoczął się pierwszy turnus kolonii letnich zorganizowanych przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. Przyjechały do nas dzieci z Polic, Goleniowa, Szczecina, Reska i Płoni. Grupa wraz z opiekunami liczy 65 osób. Kierownikiem, już po raz drugi w Golczewie, jest Pani Halina Ogilbo, która wspólnie z opiekunem miejscowego Caritasu Panią Krystyną Grzeszczyk, organizują pobyt małych kolonistów.

czytaj więcej...

06.07.2010

Upragniony deszcz

Trwające od kilku tygodni upały w końcu odpuściły i spadł długo oczekiwany deszcz. Cieszą się zarówno działkowcy, którzy z żalem patrzyli na swoje uprawy spieczone słońcem, jak i leśnicy, gdyż w ostatnim okresie zagrożenie pożarowe w naszym regionie osiągnęło III – najwyższy stopień. Wilgotność ściółki sięgała zaledwie 10 procent. Wysoka temperatura oraz brak opadów znacznie potęgowały niebezpieczeństwo wystąpienia pożaru.

czytaj więcej...

05.07.2010

Golczewo będzie miało swój Totem

Totem – cóż to takiego? Dla wielu, pojęcie to, może być obce, nieznane. W terminologii religijnej mianem tym określa się zjawiska związane z relacjami człowieka ze zwierzęcym (lub roślinnym, czasem zjawiskiem przyrodniczym) przodkiem.

czytaj więcej...

05.07.2010

Osiedle Robotnicze świętowało w miniony weekend

Już od kilku „ładnych” lat mieszkańcy ulicy Osiedle Robotnicze w pierwszą sobotę lipca organizują wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzu. Jest to kontynuacja spotkań pierwszych osadników, którzy zaraz po wojnie zamieszkali na tej ulicy.

czytaj więcej...

04.07.2010

Wyniki drugiej tury wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w gminie Golczewo w dniu 4 lipca 2010 r. - na podstawie protokołów obwodowych komisji wyborczych

Wyborcy oddali głosy na nw. kandydatów: 1. Kaczyński Jarosław Aleksander    -     693 2. Komorowski Bronisław Maria        -  1.451 Frekwencja w gminie Golczewo wyniosła 44,51 %. Szczegóły w zestawieniu:        

czytaj więcej...

02.07.2010

Mieszkańcy Mechowa, Wołowca i Upadły

W związku z otrzymaną informacją od Państwowego Inspektora Sanitarnego w Kamieniu Pomorskim informujemy mieszkańców miejscowości Mechowo, Wołowiec i Upadły, że woda z wodociągu grupowego Mechowo, może być spożywana, jedynie po przegotowaniu.

czytaj więcej...

02.07.2010

Piękna zielona - estrada mobilna

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w pełnej krasie zaprezentowano nam najnowocześniejszą scenę mobilną. Bez wątpienia zwróciła ona uwagę wielu.

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia