Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

25.05.2010

Golczewo, jak wino, im starsze tym lepsze, tu piękniejsze...

Miasteczko zmienia swoje oblicze z dnia na dzień. Obok ronda pojawił się nowy podjazd, a tuż przy nim pas zieleni. Aż się prosi, aby pojawił się w tym miejscu jakiś element ozdobny. Może gazon pełen kwiatów…?

czytaj więcej...

25.05.2010

Miłośnicy tenisa - macie nowy kort!!!

Fani tenisa ziemnego mogą już bez problemów korzystać z nowego kortu, przy boisku „ Orlik” w Golczewie. Odbiór miał miejsce 25 maja. Dogodne położenie całego kompleksu z pewnością przyciągnie wielu...

czytaj więcej...

24.05.2010

Jak ekipa kolarzy z Golczewa pokonała swoich rywali z Polski

   W miniony weekend 21-23.05.2010 w Tarnowie Podgórnym odbył się 50 Jubileuszowy Mały Wyścig Pokoju w kategorii Młodzik. Uczestniczyło w nim 70 zawodników z 16 klubów z całego kraju. Na mecie...

czytaj więcej...

24.05.2010

Baltic Cup 2010

   Na Stadionie Miejskim w Golczewie odbył się w miniony weekend Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Bałtyku „Baltic Cup 2010”. Impreza, której pomysłodawcami są Joachim Golly i Ryszard Mazur, odbywa się każdego roku na stadionach w naszym powiecie.
   Turniej rozpoczął się 22 maja br. w sobotę o godzinie 10.00  tuż po stawieniu się wszystkich drużyn, które zadeklarowały swój udział. Rozgrywki w Golczewie odbywały się w dwóch najstarszych kategoriach A i B. Udział wzięły zespoły z Niemiec, Ukrainy oraz oczywiście Polski.

czytaj więcej...

21.05.2010

Skąd Gmina dostanie prawie 8,5 mln złotych ?

    Golczewska  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła, trwające przez okres dwóch miesięcy, przyjmowanie wniosków o dopłaty obszarowe. Zgodnie z założeniami reformy polityki wobec obszarów wiejskich wsparcie ich rozwoju jest finansowane w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego .
   Wnioski były dostępne już od stycznia 2010 roku. Rolnicy otrzymywali je bezpośrednio od agencji wraz z personalizowanymi załącznikami do wypełnienia oraz mapkami swojego gospodarstwa.

czytaj więcej...

18.05.2010

Akcja zachęcająca do segregacji śmieci

   14 maja  br. uczniowie koła ekologicznego Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie pod opieką Marii Jędruszek zorganizowali na ulicach Golczewa pikietę zachęcającą mieszkańców do właściwego...

czytaj więcej...

17.05.2010

Wybrano nowe władze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej

   W dniu 14 maja br. odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej. W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdanie finansowe i merytoryczne za działalność w ubiegłym roku. Dokonano również wyboru nowych władz Stowarzyszenia. Po ośmiu latach działalność zakończył Zarząd w składzie: Teresa Waszczenko – Prezes Stowarzyszenia, Maria Chodoń i Czesław Skubisz – Wiceprezesi, Elżbieta Kulesza – Sekretarz, Halina Chudzicka – Skrabnik. Pani Teresie Waszczenko złożono podziękowania i wręczono kwiaty za zaangażowanie i prace na rzecz Stowarzyszenia. Po tajnym głosowaniu wybrano nowy Zarząd w składzie: Aldona Kaczmarek – Prezes Stowarzyszenia, Elżbieta Kulesza i Teresa Waszczenko – Wiceprezesi, Czesław Skubisz – Sekretarz, Zdzisław Żuryń – Skarbnik. 

czytaj więcej...

17.05.2010

25 LAT PARAFII MECHOWO

   W minioną niedzielę 16 maja mieszkańcy Parafii  Mechowo obchodzili swój Jubileusz. Obchody rozpoczęła uroczysta Masz św. koncelebrowana przez Księdza Proboszcza Grzegorza Galwasa, a także przez misjonarzy, którzy w minionym tygodniu prowadzili w parafii misje.
  We mszy uczestniczyli mieszkańcy, a także zaproszeni Goście: Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk, zastępca Burmistrza Waldemar Bartniczuk, właściciel pałacu w Mechowie Ireneusz Krzyżanowski, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej.

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia