Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

06.03.2019

Uroczystości z okazji zdobycia Golczewa

W rocznicę zdobycia Golczewa, w dniu 6 marca br. w Sosnowicach odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 74 lat. 5 marca 1945 r. żołnierze Armii Czerwonej i Wojska Polskiego dokonali szturmu na niemieckie oddziały stacjonujące na terenie obecnego powiatu kamieńskiego. W wyniku tych walk zdobyte zostało Golczewo.

czytaj więcej...

04.03.2019

74. rocznica zdobycia Golczewa

    Na początku marca 1945 r. I Armia Wojska Polskiego dowodzona przez gen. Stanisława Popławskiego i wojska radzieckie I Frontu Białoruskiego dowodzone przez Marszałka Gieorgija Żukowa dokonały szturmu na niemieckie oddziały m.in. na terenie obecnego powiatu kamieńskiego. W wyniku tych działań w dniu 5 marca 1945 r. zdobyte zostało Golczewo.

czytaj więcej...

04.03.2019

Tłusty Czwartek w Bibliotecznym Klubie Książki

   W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Golczewie odbyło się kolejne spotkanie miłośników książki, na którym omawialiśmy zapustowe tradycje, jak dawniej obchodzono ostatki, skąd się wziął Tłusty Czwartek, jakie były pierwsze pączki.

czytaj więcej...

04.03.2019

"TROPEM WILCZYM" w Wysokiej Kamieńskiej

   3 marca, podobnie jak w całej Polsce, punktualnie o godzinie 12:00 przed budynkiem świetlicy wiejskiej w Wysokiej Kamieńskiej rozpoczął się Bieg „ Tropem Wilczym”.

czytaj więcej...

01.03.2019

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

   1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

   Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to święto państwowe, które upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Ustawę o jego ustanowieniu w 2011 roku przyjęły Sejm i Senat, a podpisał ją były prezydent Bronisław Komorowski.

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia