Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2017

Obsluga techniczna
ALFA TV

07.03.2017

Dzień Kobiet w Upadły

   W sobotę (4 marca br.) w sołectwie Upadły mieszkanki miejscowości świętowały Dzień Kobiet. Organizatorem spotkania w wiejskiej świetlicy była Rada Sołecka oraz pani Sołtys Elżbieta Maciejewska.

czytaj więcej...

07.03.2017

Wnioski o nadanie tytułu "Zasłużony dla Gminy Golczewo"

   Informujemy, że do dnia 31 marca br. można składać wnioski o nadanie tytułu „Zasłużony dla Gminy Golczewo”. Zgodnie z uchwałą nr XIII/123/08 Rady Miejskiej w Golczewie z dnia 29 kwietnia 2008 r. tytuł ten ma na celu uhonorowanie obywateli i instytucji za zasługi położone dla Gminy Golczewo. Zasady przyznawania wyróżniającego tytuł określa ww. uchwała.

czytaj więcej...

06.03.2017

Uroczystości z okazji zdobycia Golczewa

   W rocznicę zdobycia Golczewa, w dniu 6 marca br. w pobliżu miejscowości Sosnowice odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 72 lat. 5 marca 1945 r. żołnierze Armii Czerwonej i Wojska Polskiego dokonali szturmu na niemieckie oddziały stacjonujące na terenie obecnego powiatu kamieńskiego. W wyniku tych walk zdobyte zostało Golczewo.

czytaj więcej...

06.03.2017

Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet do GOKiS!

Już w najbliższy piątek (10.03) o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie wystąpi duet JACKPOT. Artyści są finalistami dziesiątej edycji programu Must Be the Music.

czytaj więcej...

04.03.2017

Porwana 12-latka odnaleziona

W piątek wieczorem w Golczewie doszło do porwania 12-letniej mieszkanki naszej miejscowości. Dziewczynka została wciągnięta do niebieskiego Daewoo Tico i porwana w centrum Golczewa. W poszukiwaniach brali udział policjanci, strażacy oraz okoliczni mieszkańcy. Do akcji włączono policyjne psy i smigłowiec. Dziecko zostało odnalezione w lesie w okolicach Trzechla. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w poszukiwaniach za pomoc i zaangażowanie.

czytaj więcej...

03.03.2017

Kolarze Baszty wystartowali

   Kolarze LKS „Baszta” Golczewo rozpoczęli starty w torowym Pucharze Polski  w pruszkowskiej BGŻ BNP Paribas Arena.
   Przygotowania do sezonu nasi kolarze rozpoczęli obozem przygotowawczym w Dziwnówku w ośrodku „Jantar”.

czytaj więcej...

03.03.2017

72. rocznica zdobycia Golczewa

   Na początku marca 1945 r. I Armia Wojska Polskiego dowodzona przez gen. Stanisława Popławskiego i wojska radzieckie I Frontu Białoruskiego dowodzone przez Marszałka Gieorgija Żukowa dokonały szturmu na niemieckie oddziały m.in. na terenie obecnego powiatu kamieńskiego. W wyniku tych działań w dniu 5 marca 1945 r. zdobyte zostało Golczewo.

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia