Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2020

Obsluga techniczna
ALFA TV

06.02.2020

Wystawa wędrująca pt. "Portret natury" Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie.

Jest to piąty przystanek dla wystawy wędrującej, po wernisażu w  Dziwnówku, Golczewie, Kamieniu Pomorskim i  Gryficach. W dniu 04.02.2020  Pani Dyrektor Biblioteki w Nowogardzie Aneta Wysoszyńska  oraz Janina Kołodzińska kurator wystawy po wprowadzeniu w tematykę wystawy  zaprosiły do oglądania i  indywidualnych rozmów  z autorami prac.

czytaj więcej...

05.02.2020

100 tysięcy złotych na budowę boiska w Wysokiej Kamieńskiej

Kolejny wniosek o dofinansowanie przygotowany przez Gminę Golczewo uzyskał pozytywną opinię. Kwota
 100 000 zł zostanie przeznaczona na realizację projektu w Wysokiej Kamieńskiej. „Nowoczesne boisko z prawdziwego zdarzenia przyczyni się zarówno do polepszenia rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży, jak i integracji lokalnej społeczności” – stwierdza Burmistrz Maciej Zieliński.

czytaj więcej...

05.02.2020

Zaproszenie do udziału w drugim konkursie na projekty z PROW 2014-2020

Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD) ogłasza konkurs Rural Inspiration Awards (RIA) 2020 ukierunkowany na nowe priorytety strategiczne UE w dziedzinie Zielonego Ładu (Green Deal). Konkurs ma na celu wyróżnienie lokalnych inicjatyw, które promują działania na rzecz klimatu na obszarach wiejskich lub biogospodarkę.

czytaj więcej...

03.02.2020

Twórcze ferie w Gminie Golczewo

Więcej szczegółów w załączeniu

czytaj więcej...

29.01.2020

Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego na rok 2020!

Budżet obywatelski, to wydzielona część budżetu Gminny Golczewo, o przeznaczeniu, której decydują bezpośrednio Mieszkańcy Gminy.

Procedura rozpoczyna się od zgłaszania propozycji projektów do budżetu obywatelskiego na specjalnie przygotowanym formularzu. Następnie Zespół Opiniujący, składający się z wyznaczonej liczby osób, dokonuje analizy formalnej i merytorycznej złożonych projektów. Sporządza listę projektów dopuszczonych do głosowania, która podlega ocenie mieszkańców poprzez głosowanie. W ten sposób Mieszkańcy Gminy wyrażą opinię społeczną w stosunku do tych propozycji, które nie tylko mają szansę, lecz nade wszystko gwarancję, na ich realizację w 2020 roku.

 

czytaj więcej...

29.01.2020

Wysoka Kamieńska ma nowego sołtysa

W dniu 28 stycznia 2020 r. w Wysokiej Kamieńskiej podczas Zebrania Wiejskiego odbyły się wybory sołtysa. W wyniku głosowania, mieszkańcy sołectwa, wybrali na sołtysa pana Roberta Stefańskiego.

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia