Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2017

Obsluga techniczna
ALFA TV

01.03.2017

Nowe prace artystów regionalnych

   W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Golczewie można obejrzeć nowe prace naszych artystów regionalnych.Są to akwarele: „Kwiaty” pani Ewy Krasińskiej oraz zimowe pejzaże pana Jana Galackiego malowane pastelami. 

   Zapraszamy!

 

czytaj więcej...

28.02.2017

Kreatywne Ferie z GOKiS za nami!

Ferie zimowe w Gminie Golczewo obfitowały w zróżnicowane aktywności dla dzieci i młodzieży. Choć pogoda nie rozpieszczała, to i tak nie było nudno. Gminny ośrodek Kultury i Sportu przygotował ciekawe zajęcia, które odbywały się nie tylko w Golczewie, ale także w świetlicach wiejskich w okolicznych miejscowościach.

czytaj więcej...

28.02.2017

Jezioro pod wysokim napięciem

    W tym tekście chcielibyśmy się odnieść do artykułu zamieszczonego na portalu iKamień z 5 lutego br. Zamieszczone w nim informacje nie są, naszym zdaniem, do końca ścisłe.
    W rozmowach pomiędzy przedstawicielami Gminy Golczewo, a firmą Enea Operator Sp. z o.o. początkowo były brane pod uwagę trzy warianty. Pierwszy mówił o „obejściu” jeziora Szczuczego wzdłuż północnego brzegu. Drugi wariant zakładał „obejście” trasą południową przez teren lasów państwowych. Trzeci przewidywał modernizację dotychczasowej linii napowietrznej poprzez jej podwyższenie i wymianę słupów. Pierwszy wariant był nie do zaakceptowania dla Gminy Golczewo. Linia wysokiego napięcia znajdowałaby się nad ścieżką spacerową. Drugi wariant nie odpowiadał Nadleśnictwu.

czytaj więcej...

28.02.2017

Historia kolei na naszym terenie

   29 lutego 1992 roku zamknięto linię PKP Wysoka Kamieńska - Runowo Pomorskie. W tym roku upływa zatem już 25 lat do tego historycznego wydarzenia.

czytaj więcej...

27.02.2017

czytaj więcej...

27.02.2017

I Turniej Tenisa Stołowego OSP za nami

   Dnia 25 lutego br. w golczewskim GOKiS-ie odbył się I Turniej Tenisa Stołowego o Prądownicę Prezesa ZOSP RP w Golczewie.

czytaj więcej...

27.02.2017

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników w 2017 roku

Wszystkim rolnikom przypominamy o możliwości odzyskania części pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego używanego do produkcji rolnej. Aby otrzymać zwrot podatku należy złożyć odpowiedni wniosek.

I. w terminie od 1 lutego 2017 r. do 28 lutego 2017 r. wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami), stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 r.

II. w terminie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r.   wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami), stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2017 r. do 31 lipca 2017 r. 

czytaj więcej...

27.02.2017

Usuwamy azbest!

   Burmistrz Golczewa informuje o możliwości zwrotu kosztów usuwania azbestu z terenu gminy Golczewo i zaprasza do składania wniosków na dofinansowanie tego przedsięwzięcia.

  Do dofinansowania mogą zgłaszać się osoby fizyczne, jednostki sektora finansów publicznych, kościoły i związki wyznaniowe oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, których nieruchomości zlokalizowane są na terenie gminy Golczewo.

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia