Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2008-08-26 12:46:03

Wizyta w Joachimsthal

  W dniu 22 sierpnia 2008 r. Burmistrz Golczewa wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Golczewskiej złożył wizytę w zaprzyjaźnionym niemieckim miasteczku Joachimsthal. Celem wizyty był udział w uroczystości „365 Orte im Land der Ideen”.

  Niemieckie stowarzyszenie Heimatverein Joachimsthal e.V. wygrało konkurs ogłoszony przez Deutsche Bank, dzięki któremu odrestaurowano dworzec kolejowy. Obecnie istnieje tam centrum kulturalne, w którym utworzono między innymi galerię sztuki. Kursujący pociąg łączy regiony atrakcyjne pod względem kulturalnym, turystycznym i historycznym. Dzięki zaangażowaniu i pracy niemieckiego stowarzyszenia, miasteczko zyskało miejsce kulturalnych i rekreacyjnych spotkań.
  Wizyta w Joachimsthal przedstawicieli Gminy Golczewo i Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej to dowód uznania dobrej współpracy partnerskiej pomiędzy gminami, która istnieje od 1996 roku. Współpraca ta dotyczy rozwijania przyjacielskich i sąsiedzkich stosunków między mieszkańcami obydwu Gmin w zakresie kultury, szkolnictwa, sportu i gospodarki. Każdego roku dochodzi do kilku spotkań, najczęściej jest to wymiana między uczniami, artystami i grupami młodzieżowymi. Ostatnie lata to również intesywna współpraca golczewskiego stowarzyszenia z Heimatverein Joachimstahl e.V.
  Mamy nadzieję, że międzynarodowe spotkania i udział we wspólnych przedsięwzięciach przyniosą wiele korzyści dla przyszłych pokoleń.

galeria zdjęć+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia