Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-05-17 15:51:40

Holender nie rezygnuje

   Mamy do przekazania najnowsze informację w sprawie fermy norek w Samlinie. Holenderski inwestor, firma Joni Mink Van Ansem, nie rezygnuje ze starań wybudowania na terenie Gminy Golczewo fermy hodowlanej.

   Przypomnijmy, że niedawno Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał korzystne dla Gminy Golczewo wyroki w sprawach dwóch uchwał  Rady Miejskiej w Golczewie nr XVII/147/2016 z 20 czerwca 2016 oraz nr XIX/152/2016 z 7 września 2016 r. Uchwały te uniemożliwiały w praktyce działalność holenderskiej firmy na terenie naszej gminy. W sprawie jednej z tych uchwał inwestor złożył 2 maja 2017 r. skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Skarżony jest wyrok WSA z 23 marca w sprawie czerwcowej uchwały golczewskiej Rady Miejskiej mówiącej o wyznaczaniu kierunków działań Burmistrza Golczewa dotyczących zagospodarowania przestrzennego związanego z rozwojem miejscowości i osad wiejskich na terenie naszej gminy.

   Czekamy teraz na rozpoznanie i decyzję NSA w tej sprawie. W przypadku uzyskania nowych informacji będziemy Państwa informować na bieżąco.  

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia