Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2017

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-09-12 08:53:00

Niestrudzony tropiciel śladów polskości na dawnych Kresach - Marek Koprowski, odwiedzi Powiat Kamieński

   W dniach 18 - 23 września 2017 r. gościł będzie na terenie powiatu kamieńskiego znany pisarz, dziennikarz i reporter, który od ponad czterdziestu lat zajmuje się problematyką wschodnią i losami Polaków na Wschodzie.

   Jako wysłannik kilku pism odbył ponad sto dwadzieścia podróży  - od Brześcia po Sachalin i Kamczatkę, odwiedzając  wszystkie kraje na obszarach postsowieckich. Plonem tych wypraw, oprócz tysięcy artykułów jest też kilkadziesiąt książek. Laureat nagrody Fundacji Polcul im. Jerzego Bonieckiego w 2007 r. za działalność na rzecz utrzymania kultury polskiej na Wschodzie. Ostatnio nakładem wydawnictwa Replika ukazały się dwa opracowane przez niego tomy Żołnierze Wyklęci.  Wspomnienia i relacje oraz dwa tomy Wołyń. Wspomnienia ocalałych i integralnie związana z tą tematyka Akcja "Wisła". Krwawa wojna z OUN-UPA.
   Pan Marek Koprowski przybywa do powiatu kamieńskiego śladami dawnych mieszkańców kresów.  To do powiatu Kamieńskiego po wojnie przybyło bardzo wielu mieszkańców Kresów Wschodnich. To tu przybyli dawni mieszkańcy miasteczka Brzozdowca. To o ich losach, ich przeżyciach ma być nowa książka Pana Marka. Autorowi wielu poczytnych książek,  w których opisuje losy Polaków mieszkających przed wojną na Kresach zależy na spotkaniu z dawnymi kresowiakami i ich rodzinami.
   Podczas pobytu na Ziemi Kamieńskiej Pan Marek Koprowski odbędzie cykl spotkań autorskich, na które serdecznie zapraszamy. Spotkania autorskie odbędą się w Dziwnowie w Bibliotece Publicznej w środę  20.09. 2017 r. o godzinie 17.00, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie w czwartek 21.09. 2017 r. o godzinie 12.30 oraz w Kamieniu Pomorskim w Kamieńskim Domu Kultury w piątek 22.09. 2017 r. o godzinie 17.00.        
   W imieniu autora zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców powiatu kamieńskiego, szczególnie serdecznie Pan Marek Koprowski zaprasza dawnych mieszkańców Kresów Wschodnich oraz ich rodziny.

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia