Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-10-04 17:51:45

Las Flag stanie w Golczewie. Ruszają przygotowania do obchodów Święta Niepodległości.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie rozpoczyna cykl warsztatów dla mieszkańców gminy, którzy wspólnymi siłami twórczymi stworzą instalację artystyczną złożoną z ponad 60 flag. Dzieło stanie na wzgórzu przy wieży zamkowej w Dzień Niepodległości. Działania zostały sfinansowane ze środków ministerialnego programu dotacyjnego „Niepodległa”.

Już w połowie października ruszą otwarte warsztaty dla wszystkich chętnych mieszkańców Golczewa oraz okolicznych wsi. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach integracyjnych z elementami dramy, usłyszą wykład dotyczący zjawisk niepodległościowych oraz będą poszukiwać historii, wspomnień, korzeni i tożsamości w ujęciu osobistym i lokalnym podczas przygotowań animacyjnej miniwystawy „Mikromuzea Osobiste”. W ostatnim tygodniu października mieszkańcy stworzą ponad 60 flag inspirowanych tematem niepodległości i tożsamości; będą flagi biało-czerwone, ale też chorągwie osobiste – czyli personalne projekty istotnych wartości w ujęciu poszczególnych twórców – mieszkańców gminy. Na zakończenie warsztatów zaplanowano nagrodę dla uczestników: emocjonującą grę miejską.

11 listopada odbędzie się zwieńczenie projektu. Wieczorem na wzgórzu przy baszcie zostanie podświetlona instalacja „Las Flag” –  ponad 60 chorągwi wykonanych przez uczestników warsztatów zawiśnie na 6 metrowych masztach. Goście odchodów wysłuchają koncertu oraz posilą się tradycyjnymi przysmakami.

Partnerami wydarzenia są Gmina Golczewo, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, Zespół Szkół Publicznych Golczewie, Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej i lokalni animatorzy kultury. Udział w warsztatach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich bez względu na wiek i umiejętności. GOKiS zapewnia transport na wszystkie warsztaty i wydarzenia związane z projektem dla chętnych mieszkańców wsi Gminy Golczewo.

Szczegółowy harmonogram warsztatów:

17 października (wtorek) – warsztaty integracyjne z elementami dramy oraz wykład

18 października (środa) – działanie animacyjne i wystawa „Mikromuzeów Osobistych

24 października (wtorek) – tworzenie flag; otwarta pracowania pod okiem artystów

25 października (środka) – tworzenie flag, cz. 2

7 listopada (wtorek) – Gra miejska

8 listopada (środa) – tworzenie flag, podsumowanie i przygotowania do uroczystości

11 listopada (sobota)  – finał projektu: Święto Niepodległości na golczewskim wzgórzu

Wszystkie zajęcia będą odbywały się na sali widowiskowej GOKiS w godzinach popołudniowych.

Projekt Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Wniosek Gminnego Ośrodka Kultury znalazł się na drugim miejscu w Polsce pośród 672 wnioskodawców.

 

GOKiS

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia