Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-10-10 13:25:25

Światowy Dzień Zwierząt w Wysokiej Kamieńskiej

    Kierownik Komunalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach Marta Tysiąc - Stępień 4 października br. odwiedziła Szkołę Podstawową w Wysokiej Kamieńskiej. Celem wizyty było przeprowadzenie pogadanki z uczniami.

   Młodzi ludzie podczas spotkania dowiedzieli się m.in. jaka jest historia udomowienia psa, jak właściwie postępować ze zwierzętami, jak zachować się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia, jak funkcjonuje Schronisko dla zwierząt. Dzień 4 października, w którym odbyło się spotkanie nie był przypadkowy. Tego dnie wszakże obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października.
   Zamiarem pomysłodawców tego święta było podejmowanie działań edukacyjnych, których celem jest uświadamianie ludziom, że zwierzę to nie rzecz, z którą można robić,  co się chce. Obchody święta mają uczyć społeczeństwa, że bez zwierząt człowiek nie byłby tym, czym jest. Zwierzęta bowiem wzbogacają nasze życie, wyzwalając w nas najlepsze cechy. W zamian potrzebują  poszanowania swojej odrębności. Tylko tyle i aż tyle.

<<galeria>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia