Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-11-10 14:03:29

Obchody rocznicowe Święta Niepodległości

       W tym roku oficjalne uroczystości rocznicowe z okazji Dnia Niepodległości odbyły się 10 listopada. Z tej okazji w Kościele parafialnym w Golczewie odprawiono msze św. w 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

    W uroczystości wzięli udział m. in. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk, Starosta Kamieński Józef Malec, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie Aldona Kaczmarek, przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych Gminy Golczewo.
    Po mszy w kościele uczniowie Zespołu Szkół Publicznych zaprezentowali występ artystyczny z pieśniami i wierszami patriotycznymi.
    Po uroczystości kościelnej tradycyjnie mieszkańcy i goście zgromadzili się na placu pod obeliskiem, na którym widnieje pamiątkowa tablica Józefa Piłsudskiego. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk w przemówieniu wspomniał jak długą drogę musiał przejść nasz kraj, aby cieszyć się dzisiejszą wolnością i jak ważne jest w dzisiejszych czasach pielęgnowanie patriotyzmu poprzez np. czczenie biało-czerwonych barw.
   W dowód naszej pamięci za bohaterów wszystkich walk niepodległościowych przedstawiciele delegacji i mieszkańcy naszej gminy złożyli wiązanki kwiatów i zapalili symboliczne znicze.

<<galeria>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia