Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2018-10-08 12:56:51

Golczewo gospodarzem Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym

      Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w Golczewie już zakończone. Przez dwa dni byliśmy kolarską stolicą Polski. Do naszej gminy zjechali kolarze z całego kraju.

    O sobotnich zmaganiach pisaliśmy już w poprzednim artykule. W niedzielę, mimo niesprzyjającej pogody, na starcie punktualnie o godz. 9:00 stanęły drużyny juniorek młodszych. Najwięcej emocji wzbudzała ekipa Baszty Golczewo, która przez dłuższy czas zajmowała medalową pozycję. Niestety do brązowego medalu trochę zabrakło i ostatecznie nasi kolarze zajęli 6 miejsce.

    Niedzielne zawody to była walka drużynowa we wszystkich kategoriach wiekowych. Przy silnym wietrze i opadach deszczu kolarze dzielnie walczyli o medalowe krążki. Tuż po zakończeniu odbyła się dekoracja medalowa, w której wzięli udział m.in. prof. Bogusław Liberadzki Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, Andrzej Danieluk Burmistrz Golczewa, Teresa Waszczenko Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Golczewie oraz Grzegorz Dyksy Prezes LKS Baszta Golczewo. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali medale, a Mistrzowie Polski dodatkowo biało-czerwone koszulki z napisem Mistrz Polski 2018. Drużyna Baszty Golczewo został również wyróżniona jako najlepsza ekipa Województwa Zachodniopomorskiego. Puchary zostały ufundowane przez Starostę Kamieńskiego Józefa Malca.
    Wszystkim wyróżnionym kolarzom serdecznie gratulujemy.
    W opinii komisji sędziowskiej, wytypowanej przez PZKol, Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym dwójek i drużyn w Golczewie były udanym wydarzeniem sportowym. W tym miejscu należą się Duże Słowa Podziękowania strażakom z gminnych jednostek OSP i Policji, bo to dzięki ich sprawnemu zabezpieczeniu nie mieliśmy drogowych kolizji.
    Dziękujemy Wszystkim, którzy pomagali przy organizacji kolarskich Mistrzostw Polski.

   Organizatorem zawodów byli Burmistrz Golczewa oraz LKS Baszta Golczewo. 

WYNIKI - dwójki

WYNIKI - drużyny

<galeria1>

<galeria2>

<galeria3>

<galeria4>

<galeria5>

 

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia