Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2018-10-09 10:40:22

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Golczewie informuje, że wydaje skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach  Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

   Kryterium dochodowe (od 1.10.2018 r.), kwalifikujące osoby do korzystania z Programu wynosi:

- 1402,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej
- 1056,00 zł dla osoby w rodzinie.
    Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego też trafia do osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie), stanowiąc systematyczne wsparcie. Pomoc udzielana jest w postaci artykułów spożywczych lub posiłków, które są przekazywane osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie.
   Dodatkowo informujemy, iż:
- sposób  kwalifikowania  osób  do  uczestnictwa  w  Programie POPŻ: Pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie  wydają  zgodnie z wytycznymi skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej. Osoba która nie korzysta z pomocy społecznej, której aktualna sytuacja życiowa i dochodowa nie jest znana pracownikowi Ośrodka a Ośrodek nie dysponuje aktualnym wywiadem środowiskowym  zobowiązana jest do wypełnienia oświadczenia zgodnie z zał. 5B wytycznych do Programu.
- skierowanie należy przedłożyć w organizacji zajmującej się dystrybucją  żywności.
    W okresie realizacji Podprogramu 2018  dystrybucją  żywności  zajmuje się: Parafialny Zespół Caritas w Golczewie, Mechowie i Wysokiej Kamieńskiej.

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia