Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2019-01-24 12:29:26

Karta Dużej Rodziny 2019. Zmiany od stycznia.

    Skorzystać mogą rodzice, którzy mają lub mieli w przeszłości troje dzieci na utrzymaniu. Karta Dużej Rodziny daje szereg zniżek i ulg.
   Zmiany w Karcie Dużej Rodziny od stycznia 2019 roku. Poszerzone zostało grono uprawnionych do korzystania z karty. Wniosek może złożyć rodzic, który w przeszłości miał na utrzymaniu troje dzieci. Wiek nie gra roli.
   Od początku tego roku wszedł w życie przepis dający możliwość przyznania Karty Dużej Rodziny tym rodzicom, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci i to bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.

    Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.
    Z ulg w wielodzietnych rodzinach (z co najmniej trojgiem dzieci) mogą korzystać rodzice oraz dzieci do 18 roku życia lub do 25 roku życia jeśli się nadal uczą, a także bez względu na wiek dzieci niepełnosprawne z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.
   Uprawnienia do zniżek są m.in.:
- na przejazdy kolejowe,
- na niższe opłaty paszportowe,
- na tańsze bilety do instytucji kultury i ośrodków rekreacyjnych.
   Wykaz partnerów Karty Dużej Rodziny:   https://empatia.mpips.gov.pl/kdr
   Z Kartą Dużej Rodziny można skorzystać także z tańszej oferty w księgarniach, czy w drogeriach i sklepach z odzieżą, a nawet na stacjach paliw.
   Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania lub za pośrednictwem Platformy Informacyjno - Usługowej Emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pl).
   Realizacją programu Karta Dużej Rodziny  w Gminie Golczewo zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Golczewie, ul. Zwycięstwa 25, 72-410 Golczewo tel. 913271778

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia