Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2019-01-24 14:13:23

Twórcze ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie

Już od poniedziałku startujemy z kulturalnymi feriami w Gminie Golczewo! Przed nami dwa tygodnie warsztatów, pokazów, happeningów, projekcji filmowych i mnóstwo niespodzianek. Wszystkie działania są bezpłatne i otwarte dla wszystkich, nie obowiązują zapisy.

Pierwszy tydzień ferii stać będzie pod znakiem ciekawych i różnorodnych zajęć dla najmłodszych.  Nie zabraknie pięknych i twórczych prac manualnych, a także pełnych uśmiechu gier i zabaw. Znajdzie się także czas na kino małego widza z kubkiem ciepłego kakao dla każdego. Zajęcia te odbywać się będą codziennie od poniedziałku (28.01.2019r) do piątku (01.02.2019r.) w godzinach 12:00 – 14:00.

Pierwszy tydzień feerii zakończy Bal Karnawałowy, na który zapraszamy w piątek (01.02.019r.) o godzinie 15:00 – 17:00. Jak na tego typu bal przystało mile widziane są przebrania karnawałowe.

 

W drugim tygodniu prócz zajęć w Golczewie, Objazdowy Dom Kultury wyruszy siać twórczy ferment do wsi w naszej gminie. Odwiedzimy Wysoka Kamieńską, Wołowiec i Niemicę. W każdej miejscowości zaprosimy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach:

 

GOLCZEWO – warsztaty taneczno – teatralne // happening

05-08.02 godz. 12:00-15:00 / Sala Widowiskowa GOKiS / od 5 lat

To dobra okazja do rozruszania ciała. Uczestnicy poznają podstawy tańca współczesnego, będą również zmagać się z zadaniami teatralnymi. Na zakończenie zajęć zaprezentowany zostanie happening w przestrzeni publicznej. Doszły nas słuchy, że nie zabraknie niespodzianek – bądźcie czujni!

 

WOŁOWIEC – wiejska wytwórnia filmowa

05-08.02 godz. 12:00-15:00 / Świetlica Wiejska / od 5 lat

 

Na zajęciach uczestnicy wyruszą w podróż filmu i fotografii. W filmie będą próbować realizować wspólne opowieści i historie w formie obrazu ruchomego. W fotografii dowiedzą się jak samodzielnie zrobić aparat fotograficzny i jak bez pomocy cyfrowych urządzeń zrobić zdjęcie. Co więcej zobaczą jak działa chemia fotograficzna i dowiedzą się czym jest materiał światłoczuły.

 

WYSOKA KAMIEŃSKA – ferie jak z bajki

05-08.02 godz. 12:00-15:00 / Świetlica Wiejska / od 5 lat

Podczas warsztatów przeniesiemy się do magicznej krainy bajek. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach scenograficzno – plastycznych podczas, których zamienią świetlicę wiejską na miejsce jak z bajki; poznają podstawy pantomimy i dramy podczas zabaw inscenizacyjnych; nauczą się podstaw charakteryzacji podczas zajęć z facepaintingu i stworzą recyklingowe kostiumy wcielając się w rolę kostiumografów. Nie zabraknie błogiego relaksu podczas wspólnego bajkoczytania w towarzystwie ciepłego kakao. Będzie bajecznie!

 

NIEMICA - cynamon, gruszki i pietruszki – ciekawostki pracowni botanicznej

05-08.02 godz. 12:00-15:00 / Świetlica Wiejska / od 5 lat

Jaki kolor miała pierwsza marchewka i czy na pewno jest warzywem? Czy „łzy morza” są jadalne? Które kwiaty bywają wstydliwe? W trakcie warsztatu uczestnicy stworzą laboratorium zapachu i smaku badając zróżnicowane rośliny. Pod obserwacją znajdą się zioła, przyprawy oraz napary herbaciane. W pracowni stworzymy naturalne kolaże i będziemy testować swoje zmysły. Edukacyjno-artystyczne spotkania mają na celu rozbudzić świadomość znaczenia przyrody w życiu codziennym i rozwijać wyobraźnię twórczą.

 

Projekt dofinansowano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej oraz z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Zapraszamy!

 

GOKiS

 

 

 

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia