Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2019-05-13 13:42:25

Przedszkolaki z wizytą u strażaków

   Każde dziecko powinno wiedzieć, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, np. pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznej sytuacji.
   Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Aby zrealizować ten cel dzieci z grupy 5 latków z wych. Jolantą Marks i 4-5 latków z wych. Renatą Szymańską wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie (10.05 br.).

   Przedszkolaki miały przyjemność zobaczyć z bliska, jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości druhów OSP Marka Pakuły, Adama Kalinowskiego i Bartłomiej Kuleszy, przedszkolaki mogły oglądać z bliska samochody i sprzęt pożarniczy oraz motorówkę. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dzieci obejrzały od środka wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Przedszkolaki dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Najwięcej emocji podczas wizyty wzbudziło chyba wsiadanie do wozu strażackiego. Dzięki niezwykłej cierpliwości i zaangażowaniu panów strażaków każdy uczestnik wycieczki mógł, choć przez chwilę, zasiąść w wozie strażackim, czy za sterem motorówki straży pożarnej. Radości nie było końca, kiedy to zaproponowano dzieciom zawody w trafianiu wodą z węża do celu. Okazało się, że wielu uczestników wycieczki znakomicie poradziło sobie z tym zadaniem, czym zachwyciło panów strażaków. Dzieci poznały numery alarmowe, jak również dowiedziały się, jakie informacje powinna podać osoba, która telefonuje z prośbą o pomoc. Niebywałą atrakcją dla starszaków była możliwość przymierzenia hełmu strażaka.
   Na zakończenie dzieci wręczyły kwiaty i złożyły życzenia z okazji Dnia Strażaka. Przedszkolaki wręczyły też własnoręcznie wykonaną pamiątkową kartę z życzeniami, album z rysunkami.
   Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie za współpracę z naszym przedszkolem, cierpliwość i ogromne zaangażowanie podczas wizyty dzieci w Państwa placówce.

<<galeria>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia