Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2019-07-02 09:33:57

Żabkowe święto w Golczewie

    Tegoroczny golczewski festyn jest już wspomnieniem. W tym roku, nasza impreza miała wyjątkową oprawę. Tematem przewodnim była „golczewska żabka”.

   Święto Golczewa rozpoczęło się na plaży, gdzie grupa nurków z Golczewa i Szczecina poprowadziła kurs nurkowania. Chętnych do poznania tajemnic golczewskiego jeziora nie brakowało. Na kompleksie sportowym Orlik rozegrano również Turniej Piłki Nożnej. Drużyny z Golczewa i regionu walczyły o Puchar Burmistrza Golczewa. Dekoracji zwycięzców i najlepszych zawodników dokonał Zastępca Burmistrza Andrzej Swatowski.
    Święto Golczewskiej Żabki to pierwsza taka impreza, na której promowaliśmy nasz niepisany symbol – golczewską żabkę. Program wydarzenia rozpoczęliśmy grą miejską, podczas której uczestnicy musieli odszukać miejsca z ukrytą żabą. Zabawa w poszukiwanie figurki żabki w koronie była zaciętą rywalizacją dla wszystkich uczestników, a nagrodą były prezenty wręczane na scenie głównej przez Burmistrza Macieja Zielińskiego. Wszystkim nagrodzonym - gratulujemy!
    Program artystyczny na głównej scenie to promocja naszych lokalnych artystów. Wśród nich był zespół śpiewaczy „Maliny” działający przy UTW Golczewo. Golczewskie Maliny wykonując bogaty repertuar wprowadziły publiczność w muzyczny klimat. Swoje aktorskie talenty zaprezentowali również członkowie Grupy Teatralno – Kabaretowej Dystans. Zespół, składający się z mieszkańców naszej gminy, zaprezentował dwa przedstawienia: dla dzieci „Krzesiwo” i kabaret pn. ,,To natura cud sprawiła, że te gminę tak pięknie położyła. Walory śpiewacze zaprezentowali także członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej. 
    Dużo emocji wzbudziły oczywiście występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Tańca KEEP z Golczewa i Kamienia Pomorskiego. Bogata choreografia połączona z muzyką i tańcem przykuła uwagę całej publiczności.
Pierwszym zespołem, który porwał publiczność do zabawy był Kołtun, prezentując muzykę reggae, rock dając jednocześnie występ pełen energii.
Największą popularnością cieszył się koncert wieczoru Krzysztofa Krawczyka. Gwiazda polskiej muzyki zgromadziła najwięcej publiczności i z pewnością występ tego artysty będzie dla wielu uczestników miłym wspomnieniem.
   Dopełnieniem muzycznego nastroju był koncert zespołu Fox, który ucieszył miłośników muzyki disco polo.
   Do nocnych tańców pod golczewskim niebem przygrywał DJ Mati.
   Na festynie można było również odwiedzić stoiska promocyjne zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, Koło Gospodyń Wiejskich z Samlina, Związek Pszczelarzy z Wysokiej Kamieńskiej z ofertą Golczewskich Miodów oraz Nadleśnictwo Rokita.
   Dużą atrakcją dla uczestników była możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć z bohaterką wieczoru - żabą w koronie.
    Całą imprezę poprowadził prezenter Radia Złote Przeboje Robert Bochenko.

    Święto Golczewskiej Żabki to projekt dofinansowany w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność PROW 2014-2020”.

    Dziękujemy również naszym sponsorom i darczyńcom!
    Dzięki Państwa wsparciu zorganizowaliśmy tegoroczne Święto Golczewa.
    Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

<<galeria1>>

<<galeria2>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia