Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2019-07-03 11:21:53

Wycieczka do Berlina

   W dniu 27 czerwca 2019 r. grupa mieszkańców gminy Golczewo wyruszyła na 1-dniową wycieczkę do Berlina  zorganizowaną przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów filia w Golczewie. Wiele osób było po raz pierwszy w tym urokliwym mieście, które ich zaskoczyło nowoczesności wkomponowaną w starą architekturą.

   Zwiedzanie statkiem wodnym Berlina od środka to prawdziwa atrakcja- w pigułce można zobaczyć najważniejsze miejsca miedzy innymi Gmach Parlamentu ze szklaną kopułą.
   Na Placu 18 Marca podziwialiśmy  Bramę Brandenburską, duży klasycystyczny łuk dzielący miasto (wysokość 26 m, szerokość 65,5 m i głębokość 11 m). Słynną berlińską wieżę telewizyjną obejrzeliśmy z daleka. Została ona otwarta w 1969 roku. Ma 368 m wysokości. Na 203 metrze znajduje się galeria widokowa, a na 207 restauracja z obrotową podłogą, dzięki czemu w ciągu 30 minut, delektując się kawą przy stoliku, można obejrzeć panoramę miasta.
   Mur Berliński to historia koło, której nie dało się przejść obojętnie, upadł po 28 latach istnienia, w czasie pokojowej rewolucji w Niemczech, będącej częścią Jesieni Ludów w 1989 r.
   Imponujący zegar wodny w środku centrum Berlińskiego, nad którego działaniem i zamysłem konstrukcyjnym nie mogliśmy wyjść z podziwu.
   Było mnóstwo atrakcji podczas zwiedzania, których nie sposób wymienić.
   To była wspaniała bardzo dobrze zorganizowana wycieczka przez pana Stanisława Mikułę. Z niecierpliwością oczekujemy na następną. Dziękujemy.

Uczestnicy wycieczki

<<galeria>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia