Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2019-07-29 11:39:21

Zacięta rywalizacja o podium na IX Golczewskim Triathlonie

      Piękna pogoda, tłumy kibiców oraz twarda sportowa rywalizacja. Tak zapamiętamy IX edycję Golczewskiego Triathlonu, który obył się 27 lipca.

    Do naszej cyklicznej imprezy w tym roku zgłosiło się 75 zawodników i zawodniczek, w zdecydowanej większości z terenu naszego kraju. W sobotę na stracie stanęło ostatecznie 67 sportowców.
    Uroczystego otwarcia i sygnał do startu dokonał Burmistrza Golczewa Maciej Zieliński. Wśród uczestników zmagań tradycyjnie znalazł się pomysłodawca imprezy Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie Roman Dorniak.
    O godzinie 11:00 rozpoczęła się rywalizacja, a konkretnie pierwszy element triathlonu- pływanie na dystansie 950 m po j. Szczuczym. Po pływaniu pięciu zawodników równocześnie rozpoczęło rywalizację na trasie rowerowej. Szybko jednak Sebastian Węgliński był zdecydowanym liderem na rowerze, pokonując rekordowo szybko trasę 45 km i zyskując jednocześnie 1 minutę przewagi nad drugim Mateuszem Derletą. Trzeci po rowerze był Wojciech Greguła, który dokonał niemożliwej rzeczy w trackie biegu (10 km). Mając straty ponad 2 minut do pierwszego zawodnika, szybko zaczyna odrabiać czas i na ostatniej rundzie pokonuje Sebastiana Węglińskiego. Na metę IX Golczewskiego Triathlonu wbiega jako zwycięzca Wojciech Greguła. Drugi melduje się Sebastian Węgliński tracąc prawie minutę, trzeci jest Mateusz Derleta. Wśród pań triumfowała Karolina Jahnz (Kujavia3Team), II miejsce zdobyła Magdalena Chomont (No Gravity), III m – Alicja Stępień.
    Każdy zawodnik, który ukończył nasze zawody zasługuje na duże słowa pochwały i wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim triathlonistom znakomitych wyników.

    Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, nagrody i niespodzianki. Wyniki zamieszczamy w poniższym linku.
    Dodatkowo przygotowaliśmy wyróżnienia dla Najlepszego Zawodnika z Ziemi Golczewskiej, które otrzymał Paweł Witczak, wyróżnienie dla Najstarszego Zawodnika – Andrzej Nadkański i wyróżnienie dla Najbardziej Wytrwałego Zawodnika – Natalia Gmińska.
    Każdy z zawodników otrzymał również niespodzianki z logo Golczewa w postaci koszulki i statuetki.

   Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji i zabezpieczaniu triathlonu: sędziom, gminnym jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji, ratownikom WOPR-u z Kamienia Pomorskiego, płetwonurkowi Rafałowi Mazurowi, pracownikom Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie i miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej, pracownikom Nadleśnictwa Rokita, panu Andrzejowi Radeckiemu oraz pozostałym wolontariuszom. Państwa zaangażowanie pozwoliło nam na sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów. Serdecznie DZIĘKUJEMY!

   Dziękujemy Wszystkim Zawodnikom za udział w naszych zawodach i do zobaczenia za rok na X jubileuszowym Golczewskim Triathlonie!

WYNIKI

<<galeria1>>

<<galeria2>>

 

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia