Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2019-08-07 14:08:20

Czyste Powietrze w Naszej Gminie

Drodzy Mieszkańcy !
Informujemy, iż Gmina Golczewo podjęła współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w zakresie Programu Czyste Powietrze.
Od dziś mieszkańcy naszej gminy, którzy chcą złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach ww. Programu, będą mogli zrobić to w Urzędzie Miejskim w Golczewie. Dotychczas wniosek należało złożyć w siedzibie WFOŚiGW w Szczecinie lub w Koszalinie.
Poza złożeniem wniosku w siedzibie Urzędu, Wnioskodawca uzyska kompleksową pomoc w jego przygotowaniu pod kątem spełnienia wymagań określonych w programie.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Maksymalna kwota dotacji
Korzystając z programu zyskujesz zwrot części poniesionych kosztów.
Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł.
Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł.

Program przewiduje dofinansowania m.in. do:
wymiany starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu, docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja).
Program umożliwia pożyczkę na korzystnych warunkach na instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Golczewie, osoba przyjmująca wnioski – Pani Aleksandra Lisiczko.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia