Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2019-09-09 12:37:51

Golczewo wzięło udział w Narodowym Czytaniu

   Gmina Golczewo po raz pierwszy włączyła się w akcję Narodowego Czytania. W minioną sobotę (07.09.) w pięknej historycznej scenerii pod wieżą zamkową wspólnie odczytaliśmy polską nowelę Bolesława Prusa pt. „Katarynka”.

   Z okazji ogólnopolskiej akcji, Prezydent RP Andrzeja Duda przesłał list, który został odczytany na sobotnim wydarzeniu przez zastępcę Burmistrza Golczewa Andrzeja Swatowskiego.
   W golczewskim czytaniu noweli udział wzięli przedstawiciele władz Gminy Golczewo oraz organizacji pozarządowych. W skupieniu zgromadzona publiczność mogła wysłuchać losów bohaterów „Katarynki”.
Czytanie noweli w Golczewie odbyło się ramach wydarzenia organizowanego przez miejscowe Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego pn.”Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie”. Gmina Golczewo była partnerem ww. imprezy.
   Narodowe Czytanie to akcja, która jest objęta patronatem Prezydenta RP. W tym roku była to już ósma edycja i cieszymy się, że byliśmy jej uczestnikami.
   Do zobaczenia za rok !

<<galeria>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia