Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2020-01-09 15:14:15

"CUDA, CUDA, OGŁASZAJĄ!" Orszak Trzech Króli w Golczewie

   W Uroczystość Trzech  Króli już po raz trzeci z Parafii Świętego Andrzeja Boboli w Golczewie wyruszył ORSZAK TRZECH KRÓLI. Wzięło w nim udział około 400 mieszkańców.

    Przeszliśmy ulicami Papieża Jana Pawła II, Witosa i Zwycięstwa. Po drodze młodzież z klas VII i VIII  w liczbie  8 osób z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie pod opieką księdza Roberta Dąbrowskiego przedstawiła dwie scenki teatralne  pt. "Misyjne Powołanie" i "Nie damy im zginąć z nędzy i głodu".  W pierwszej scence młodzież przedstawiła, że każdy z nas jest posłany do niesienia pomocy innym ludziom.  Natomiast w drugiej scence młodzież pokazała jak powinno się  nieść pomoc poprzez Papieskie Dzieła Misyjne Dzieciom dla dzieci z Amazoni i całego świata.
   Tegoroczny Orszak Trzech Króli  zakończyliśmy zaśpiewaniem wspólnie  kolędy BÓG SIĘ RODZI MOC TRUCHLEJE przed Restauracją Herbowa w Golczewie.
   Dziękuję za zaangażowanie się całemu Zarządowi i członkom OSP w Golczewie i Kłębach, Powiatowej Komendzie Policji w Kamieniu Pomorskim za bezpieczeństwo na trasie Orszaku oraz Panu Andrzejowi Słuszczakowi za orszakową oprawę. Dziękuję młodzieży z ZSP za wykonanie plakatów Amazoni i mapy całego świata  i wszystkim mieszkańcom Golczewa oraz pobliskich miejscowości za wzięcie udziału w tegorocznym Orszaku Trzech Króli  w Golczewie. Zapraszamy za rok.

ks. Robert Dąbrowski - wikariusz

<<galeria>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia