Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2020-01-15 13:59:57

Wystawa wędrująca pt. "Portret natury" Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach.

Po wernisażu  w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim, kolejny przystanek w Gryficach (09 - 31.01.2020).

Kolekcja  składająca   się z 38 prac malarskich, powstała podczas pleneru malarskiego w   V Letniej Szkole  Seniora w Dziwnówku ( 25.08. – 01.09. 2019). Uczestnicy z 13 UTW z Województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego przedstawiają  swoje prace na rocznej – wędrującej wystawie.

UTW w Golczewie reprezentowali: HELENA I MARIAN WŁODARCZYKOWIE,  MARIA KLOCH, MARIANNA MICHALAK, MARIA SADŁOCHA, HALINA CHUDZICKA, JANINA KOŁODZIŃSKA.
UTW w Gryficach – Monika Artiuch, Janina Chudy, Kamień Pomorski – Grażyna Stodulska, Wałcz – Danuta Hofman, Elżbieta Śliwińska, Borne Sulinowo – Mirosława Szurlej, Anna Kasperek, Anna Nowak, Koszalin – Anna Dąbska, Wanda Zabrocka, Renata Jasiul, Maria Boczkowska, Henryka Adamczyk, Kazimiera Orlikowska, Pyrzyce – Lilia Boczkowska, Wiktoria Wiszniowska – Kijana, Gryfino - Bogusława Kryczka, Izabela Bigielmajer, Bożena Czerwonka, Teofila Laska, Jan Wysoczański, Szczecin – Alina Mikołajewska, Gabriela Bojańska, Zofia Szyszka, Dominika Odrowąż, Police – Wanda Orda, Jolanta Gwardecka, Barlinek- Maria Jastrzębska, Jadwiga Wesołowska, Szczecinek – Zenona Baniewicz, Bożena Pawłowska, Miedzichowo – Eugeniusz Napierała. Była też okazja do promocji  „Kalendarza na 2020r.” z pracami poplenerowymi,  fotografiami, opisem i  wierszami jako pamiątkowy dokument  spotkania i  tworzenia w gronie ludzi z pasją i wigorem.

 W imieniu autorów prac, kuratora artystycznego pleneru - Jana Michała Szewczyka ze Szczecina - Składamy serdeczne podziękowanie Pani Dyrektor Róży Szuster z Gryfickiego Domu Kultury oraz współpracownikom za organizację wystawy, poczęstunek, kwiaty i   promocję wydarzenia, za  liczne przybycie i zainteresowanie twórczością seniorów. Wystawa dostępna jest do 31.01.2020 w godzinach pracy.

Kolejny przystanek i wernisaż w  Miejskiej Bibliotece  Publicznej w Nowogardzie w dniu 04.02.2020 o godzinie 17.00 – Zapraszamy!

 Janina Kołodzińska – kurator pleneru, organizator autorskiego projektu „V Letnia Szkoła Seniora”.

<<< galeria >>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia