Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2020-01-16 12:46:40

ul. Papieża Jana Pawła II i Jedności Narodowej w Golczewie rekomendowane do dofinansowania przez Wojewodę Zachodniopomorskiego

W ramach rozbudowy dróg gminnych ul. Papieża Jana Pawła II  i ul. Jedności Narodowej planuje się przebudowę jezdni, przebudowę i budowę ciągów pieszych, budowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych, budowę i przebudowę zjazdów do poszczególnych posesji i przyległych terenów w obszarze zabudowanym.  Ponadto projekt przewiduje budowę kanalizacji deszczowej wzdłuż planowanych do przebudowy dróg oraz nowoczesne oświetlenie.

Nieodzownym elementem zdania jest przebudowa skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 108 oraz skrzyżowania ul. Papieża Jana Pawła II z ulicami: Os. Zdrojowe, Słoneczna i Jedności Narodowej.

Projekt podniesie poziom bezpieczeństwa, o który od dawna wnioskują mieszkańcy, a mianowicie powstaną  dodatkowe przejścia  dla pieszych, nowe ciągi piesze oraz progi zwalniające. Zwiększy się również liczba miejsc parkingowych wzdłuż ulic, co znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie mieszkańcom.  

Wartość inwestycji oszacowano na 2,3 mln złotych, z czego Gmina chciałaby uzyskać 1,6 mln złotych z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

 

 

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia