Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2017

Obsluga techniczna
ALFA TV

2007-09-17 11:46:10

INFORMACJA BURMISTRZA GOLCZEWA

W dniu 14 września 2007 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kamieniu Pomorskim wydał decyzję nakazującą Zakładowi Usług Publicznych w Golczewie:

  • doprowadzenie do odpowiedniego poziomu parametrów mikrobiologicznych w wodzie podawanej z wodociągów w Kłębach i Kretlewie,
  • zabezpieczenie zastępczego źródła dostawy wody przeznaczonej do spożycia,
  • poinformowanie mieszkańców miejscowości zaopatrywanych w wodę z sieci wodociągowej w tych miejscowościach o ww. faktach.

Wobec zaistniałej sytuacji uruchomiłem niezwłocznie Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, które podjęło niezbędne kroki organizacyjne w celu m. in. realizacji zaleceń wynikających z wymienionej na wstępie decyzji.

Poziom występowania w wodzie bakterii Coli przekracza dopuszczalne normy, jednakże nie w takim stopniu, by stał się powodem paniki. Podjęte działania mają charakter standardowy, jaki występuje w tego typu przypadkach.

Po otrzymaniu przedmiotowego dokumentu zleciłem dodatkowe badania wody w sieciach podłączonych do ww. ujęć, jednakże ich wyniki znane będą dopiero za kilka dni.
Nie mniej jednak w najbliższym okresie , do odwołania, obowiązują nałożone zakazy. O zaistniałej sytuacji powiadomione zostały właściwe organy a także mieszkańcy miejscowości objętych korzystaniem z wody pobieranej z ujęć w Kretlewie i Kłębach. Dla nich zostało zorganizowane zastępcze zaopatrzenie w wodę z beczki - zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Pragnę nadmienić, iż powyższy problem nie dotyczy całej gminy Golczewo. Woda
w sieci wodociągowej z ujęć w Golczewie, Niemicy, Uniborzu i Mechowie spełnia normy określone przepisami prawa.

B U R M I S T R Z

Andrzej Danieluk

Golczewo, dn. 15 września 2007 r.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia