Powrót do artykułów

28 grudnia 2023

Będzie jaśniej i taniej

 

Gmina Golczewo otrzymała dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Edycja Dziewiąta  „Rozświetlamy Polskę” na modernizację infrastruktury oświetlenia ulicznego na terenach wiejskich. Projekt będzie obejmował wymianę ponad 250 starych opraw na nowe oprawy LED.

 

Kwota dofinansowania wynosi 407.360,00 zł co stanowi około 80% kosztów przedsięwzięcia.

 

Oświetlenie uliczne to nie tylko większe bezpieczeństwo użytkowników, ale także bardziej przyjazna przestrzeń dla mieszkańców.

Technologia LED charakteryzuje się niższym zużyciem energii w porównaniu do oświetlenia tradycyjnego. Pozwala to na znaczne zmniejszenie kosztów związanych z rachunkami za energię elektryczną. Lampy LED mają również dużo dłuższą żywotność niż tradycyjne źródła światła. To z kolei przyczyni się do obniżenia kosztów ponoszonych przez gminę na utrzymanie i konserwację oświetlenia.

 

Planowany termin realizacji zadania to rok 2024.

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo