Powrót do artykułów

06 czerwca 2023

"DZIEŃ DZIECIAKA U STRAŻAKA!"

W ubiegłą niedzielę, razem z przybyłymi mieszkańcami Sołectwa Mechowo oraz Sołectwa Wołowiec, a także Radami Sołeckimi i Sołtysami tych miejscowości, już po raz kolejny zrobiliśmy coś wyjątkowego! Zrealizowaliśmy projekt o nazwie "DZIEŃ DZIECIAKA U STRAŻAKA!", w ramach programu zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza (Program Społecznik na lata 2022-2024).
 
Atrakcji było co nie miara!  Na boisku wiejskim w Mechowie, dzieci wraz z małą pomocą Druhów z naszej jednostki bez najmniejszego problemu ugasiły „niespodziewany pożar” i podszkoliły swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy , gdzie szczególnym zainteresowaniem cieszyło bandażowanie „sztucznych ran” . Ponadto najmłodsi mogli również skorzystać ze specjalnej lekcji przedsiębiorczości dla dzieci , podczas której wymieniały lub sprzedawały własne zabawki, dzięki czemu rozwijały swoje zdolności ekonomiczne.  Podczas wydarzenia każdy również mógł przynieść do nas zużyty sprzęt elektroniczny i otrzymać wspaniałą, ekologiczną sadzonkę kwiatów lub krzewu, a i tutaj chętnych nie brakowało!  W towarzystwie takich rozrywek jak skakance, dmuchana zjeżdżalnia, tatuaże, wata cukrowa, czy popcorn przeprowadziliśmy też masę konkursów i zabaw z super nagrodami!Dziecięcego śmiechu było co nie miara, a nasze miejscowości dzięki wspólnemu wysiłkowi już po raz kolejny mogły przygotować coś tak pięknego dla swoich mieszkańców.
 
Serdecznie dziękujemy za ciężką pracę, pomoc i zaangażowanie wszystkim biorącym udział w przygotowaniach i realizacji tego zadania: Sołtysom Mechowa oraz Wołowca, Radom Sołeckim, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Golczewa, mieszkańcom oraz Druhom i Druhnom naszej jednostki.
 
#PomorzeZachodnie, #Społecznik, #KARRSA #ProgramSpołecznik
 
 
źródło: Sołectwo Mechowo/OSP Mechowo

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo