Powrót do artykułów

08 listopada 2022

Finał projektu „Otwieramy się na siebie”

Kończymy realizację projektu pn. „Otwieramy się na siebie”, który został sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne. Edycja 2022”.

 

W drugiej części działania realizowaliśmy sześć wspaniałych inicjatyw, które zostały opracowane i zorganizowane przez społeczność lokalną:

  1. Grupa nieformalna Aktywni Offline inicjatywa lokalna pn. „Poza siecią”
  2. Grupa nieformalna Roztańczeni inicjatywa lokalna pn. „Nakręceni na Golczewo”
  3. Grupa nieformalna Działamy dla Wspólnego Dobra inicjatywa lokalna pn. „Kwiatowe cuda wianki”
  4. Grupa nieformalna Razem inicjatywa lokalna pn. „Wszyscy jesteśmy tacy sami”
  5. Grupa nieformalna Aktywna Młodzież inicjatywa lokalna pn. „Letnia Akademia Teatralna”
  6. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej inicjatywa lokalna pn. „Poezja jest dobra na wszystko”

 

Od początku marca br. trwały przygotowania do realizacji projektu „Otwieramy się na siebie”. Badaliśmy i rozmawialiśmy z mieszkańcami w różnym wieku, aby zdobyć wiedzę nt. zainteresowań, upodobań w sferze kulturalnej oraz preferencji i uwag co do działalności miejscowego ośrodka kultury. Na podstawie tej analizy została stworzona diagnoza, dzięki której pomysłodawcy inicjatyw mogli czerpać inspiracje. Każdy mógł wziąć udział w tym projekcie niezależnie od wieku i statusu społecznego, posiadając grupę nieformalną, bądź będąc członkiem organizacji pozarządowej. W drugim etapie rozpoczęła się realizacja lokalnych inicjatyw. Zaangażowanie społeczników i ich zamiłowanie pokazało, że warto działać i wspierać takie przedsięwzięcia.

Na podsumowanie tych wspaniałych działań przygotowaliśmy dla Was film, który uchwycił najpiękniejsze momenty spotkań zarówno w początkowym etapie projektu, jak i z samej realizacji inicjatyw. Dziękujemy za tak duże poświęcenie, entuzjazm, aktywność i wielkie serce jakie włożyliście, Wy Inicjatorzy w to, by wszystkie wydarzenia przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze. Dziękujemy również Wszystkim, dzięki którym mogliśmy realizować nasz roczny projekt.

Działamy dalej i jak powiedziała jedna z uczestniczek inicjatywy „to od nas zależy” jak wspólnie będziemy tworzyć i spełniać kulturalne marzenia. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

 

Link do filmu

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo