Gmina Golczewo z kolejnym dofinansowaniem w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości prawie 8 mln. zł.

Powrót do artykułów

09 października 2023

Niezwykle miło poinformować,  że Gmina Golczewo znalazła się kolejny raz na liście samorządów, którym pozytywnie rozpatrzono wnioski o wsparcie inwestycji w ramach 8 edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, którego wyniki ogłoszono 7 października br.

 

Zadania, które zostaną zrealizowane dzięki pozyskanym środkom to:

  1. Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej tj. budynek remizy OSP w Golczewie, budynek remizy OSP i świetlicy w Kłębach oraz budynek Urzędu Miejskiego w Golczewie. Kwota dofinansowania to 1.791.000,00 zł.
  2. Przebudowa dróg w miejscowościach: Golczewo, Wysoka Kamieńska, Upadły oraz Wołowiec. Kwota dofinansowania to 6.080.000,00 zł.

 

„To kolejne w ostatnich dniach dobre wiadomości dla naszej Gminy. Dzięki tym środkom uda nam się poprawić wizerunek naszych budynków i ulic. Termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego oraz budowa instalacji fotowoltaicznych wraz pompami ciepła w remizach OSP w Golczewie i w Kłębach z pewnością przełożą się również na zmniejszenie strat energii i wysokość rachunków za prąd i ogrzewanie. Jeśli chodzi o ulice to planujemy przebudować w ulicę Świerkową, Sosnową i Leśną w Wysokiej Kamieńskiej, w Golczewie cześć ulicy Kamieńskiej na tzw. Osiedlu  Kamieńskim, w Upadłych drogę w kierunku dawnych torów wąskotorówki a w Wołowcu drogę do budynku pałacu.”– powiedział Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński. 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo