Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Powrót do artykułów

21 marca 2024

W środę, 20 marca 2024 r. w Golczewie odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

 

W eliminacjach gminnych turnieju udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie oraz Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej.

 

Wyniki turnieju:

Grupa I (Klasa I-IV):

1. Alicja Kalinowska - ZSP Golczewo

2. Bartosz Leus - ZSP Golczewo

3. Wiktoria Cieślak - ZSP Golczewo

 

Grupa II (Klasa V-VIII)

1. Adam Adamowicz – ZSP Golczewo

2. Mateusz Szymanek - ZSP Golczewo

3. Gabriela Bott - ZSP Golczewo 

 

Laureaci eliminacji gminnych (OTWP) będą reprezentować Gminę Golczewo w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 19 kwietnia 2024 r. w Kamieniu Pomorskim.

 

Składamy serdecznie podziękowania opiekunom Pani Mai Orszulak oraz Panu Mirosławowi Kołodziejowi za przygotowanie młodzieży do konkursu, a także Przewodniczącemu Komisji ds. Młodzieży Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Zachodniopomorskiego druhowi Ryszardowi Ciślakowi oraz mł. kpt. Markowi Kruczkowi Naczelnikowi wydziału operacyjnego za wsparcie i pomoc w pracach komisji konkursowej.

Organizatorami turnieju byli: Gmina Golczewa, Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Golczewie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie.

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo