Gminny Dzień Dziecka

Powrót do artykułów

03 czerwca 2024

Uśmiech dziecka to najcudowniejszy dar, jaki możemy od niego otrzymać.

 

Młodzi mieszkańcy naszej gminy 1 czerwca 2024 r. uczestniczyli w obchodach Gminnego Dnia Dziecka.

 

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 14:00 na boisku szkolnym przy Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. Dzień ten wypełniała radość i uśmiech dzieci, zarówno tych małych, jak i tych nieco większych. Na dzieci czekało wiele atrakcji m. in: dmuchańce, szczudlarze, magiczny pokaz przygotowany przez iluzjonistę Serafina, malowanie twarzy, możliwość zdjęcia  z golczewską „Żabką”, bańki mydlane,  fontanna czekoladowa, hot-dogi, wata cukrowa, popcorn, ale i wiele innych.

 

Wśród atrakcji, które zapewnili organizatorzy można było obejrzeć część artystyczną w wykonaniu dzieci ze szkoły tańca Heartbeat Dance Studio.

 

Dzięki uprzejmości druhów z Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Golczewo, dzieci dowiedziały się jak wygląda ich praca oraz jakim sprzętem się posługują. Mogły z bliska obejrzeć samochody strażackie oraz ich wyposażenie. Ogromną radość sprawiło  dzieciom zadanie „gaszenia pożaru” hydronetką.

 

Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wolina na swoim stoisku zaprezentowało różne rodzaje broni strzeleckiej oraz historię i pochodzenie stowarzyszenia.

 

Nadleśnictwo Rokita zorganizowało dla dzieci wspaniałe konkursy a pracownicy Nadleśnictwa przekazywali swoją wiedzę o procesach zachodzących w przyrodzie i kontroli stanu środowiska leśnego.

 

Słoneczna pogoda oraz bogaty program dostosowany do różnorodnego wieku uczestników okazały się  niezwykle ciekawą propozycją spędzenia sobotniego popołudnia.

To był naprawdę wyjątkowy dzień zorganizowany z myślą o dzieciach, ale z pewnością tego dnia również dorośli odnaleźli w sobie pierwiastek dziecięcej radości. W trakcie imprezy boisko zapełnione było rozmowami i radosnymi okrzykami dzieci, które podkreślały, że był to bardzo udany dzień i już nie mogą doczekać się kolejnego Gminnego Dnia Dziecka.

 

Wszystkim dzieciom, zarówno tym dużym jak i tym małym z okazji ich święta, składamy jeszcze raz ciepłe życzenia spełnienia marzeń i dużo uśmiechu każdego dnia.

 

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Gminnego Dnia Dziecka w Golczewie: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, jednostkom OSP z Gminy Golczewo, HeartBeat Dance Studio, Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Nadleśnictwo Rokita, Pracownikom OPS, Pracownikom Urzędu Miejskiego, Caritas w Golczewie, Sołtysom oraz wszystkim Wolontariuszom. Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom, a zwłaszcza dzieciom za udział i zapraszamy już na przyszły rok.

 

Kto był, ten wie. Kto nie był, niech żałuje. Wszystkich bez wyjątku zapraszamy zaś do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo