Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

    Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Działamy i jesteśmy EKO!”. Zadanie jest realizowane od początku wakacji, a jego finałem będzie pokaz Eko Mody.

 

  W ramach projektu prowadzimy warsztaty ekologiczne w sołectwach na terenie gminy Golczewo. Temat tych działań dotyczy tworzenia różnorodnych rzeczy np. pokarmu dla pszczół, malowania na szkle, warsztatów ceramicznych itp. z powtórnym wykorzystaniem odpadów recyklingowych jak butelki, słoiki, kartony… Dodatkową atrakcją tych warsztatów są spektakle teatralne oraz działania animacyjne z ekologicznym akcentem.

 

   Na zakończenie zadania mamy warsztaty tworzenia strojów na pokaz mody. Zajęcia poprowadzi Renata Ramola-Piórkowska - absolwentka Architektury i Urbanistyki Politechniki Szczecińskiej. Studentka Wydziału Wzornictwa na kierunku Projektowanie Mody, Akademii Sztuki w Szczecinie. Finalistka z wyróżnieniem Międzynarodowego konkursu OFF FASHION 2019. Do udziału w naszych warsztatach zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby zarówno Panie jak i Panów. Może nasze działanie będzie okazją do zaprojektowania i stworzenia unikatowej kolekcji kreatywnej garderoby? Warsztaty odbędą się w dniach 23-27 sierpnia br. w siedzibie miejscowego ośrodka kultury.

 

   Już teraz również gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców regionu na pokaz EKO MODY, który odbędzie się dnia 4 września (sobota) na plaży miejskiej w Golczewie. W programie oprócz finałowego wydarzenia będzie można wysłuchać wybranych tekstów dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” w ramach Narodowego Czytania, zobaczyć wstępy Szkoły Tańca Keep z Golczewa, a miłośników polskiej muzyki zaprosimy do wysłuchania koncertu złotych przebojów.

 

   Operacja pn. „„Działamy i jesteśmy EKO!” mająca na celu zaangażowanie społeczności lokalnej we wspólne działania o charakterze edukacyjnym, promocyjnym, kulturalnym będące zarazem formą rekreacji poprzez przeprowadzenie 15 wydarzeń propagujących działania proekologiczne, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

  Umowa na realizację ww. projektu została podpisana w lipcu br. pomiędzy Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie a Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Łączna wartość całego zadania to kwota ponad 62 tys. zł, z czego 63,63 % to dofinansowanie pochodzące ze źródeł zewnętrznych.

 

 

 

 

 

 

Golczewski dom kultury z dofinansowaniem do wakacyjnych działań

19 sierpnia 2021

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl