Jarmark Bożonarodzeniowy w Golczewie

Powrót do artykułów

12 grudnia 2022

Sobotni Jarmark Bożonarodzeniowy wprowadził w przestrzeń Golczewa magię Świąt Bożego Narodzenia.

 

Na parkingu przy Zespole Szkół Publicznych w Golczewie panowała świąteczna atmosfera, a w tle można było usłyszeć kolędy i pastorałki.

 

Na świątecznych straganach przygotowanych przez nasze Sołectwa i Stowarzyszenia można było kupić przepiękne dekoracje i ozdoby świąteczne, a także spróbować pysznych ciast i innych potraw. Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wolina na swoim straganie zaprezentowało różne rodzaje broni, ich historie oraz pochodzenie. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie, członkowie parafialnego zespół Caritas oraz Regionu Dobrego Wsparcia przygotowali wigilijny poczęstunek w postaci pierogów i barszczyku.

 

Podczas sobotniego święta Pan Jarosław Rzepa, Poseł na Sejm RP wręczał uczestnikom śliczne choinki. Przedstawiciele Nadleśnictwa Rokita na swoim stoisku dawali w prezencie piękne, drewniane bombki oraz karmę dla ptactwa zimującego.

 

Tradycją naszego święta była część artystyczna. Świąteczny nastrój zapewnił nam występ zespołu śpiewaczego „Maliny” działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz dzieci z zajęć muzycznych w Golczewskim Ośrodku Kultury i Sportu.

 

Zabawy i konkursy dla najmłodszych przygotowali pracownicy GOKiS-u wraz z klaunem Lulusiem. Nie zabrakło oczywiście najważniejszej osoby, czyli wizyty Świętego Mikołaja, który obdarowywał wszystkich słodkimi upominkami oraz wręczał niespodzianki za napisane do niego listy.

 

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego wyłoniono laureatów i wręczono nagrody dla uczestników konkursu na „Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową”. Nagrody w konkursie zostały sfinansowane z budżetu Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo w Rozwoju” w Wolinie.

 

Kategoria I – III
I miejsce - Willow Danieluk
II miejsce - Nadia Furtak
III miejsce - Jakub Frymus


Kategoria IV – VIII
I miejsce - Oliwia Kwiatkowska
II miejsce - Martyna Kamińska
III miejsce - Kalina Adamowicz

 

Kategoria Open:
I miejsce - Pani Jolanta Belewska
II miejsce - Pani Aneta Siedlecka
III miejsce - Pani Janina Gryta

Wyróżnienie: Pani Agnieszka Adamowicz

 

Serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc w przebiegu uroczystości kierujmy do wszystkich współorganizatorów, to jest: Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie, Radnych Rady Miejskiej w Golczewie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie, Strażaków jednostek OSP za zabezpieczenie jarmarku, Pracowników Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie, Pracowników Zakładu Usług Publicznych w Golczewie, Regionu Dobrego Wsparcia, Caritasu i Parafii Golczewo, do Pana Jacka Kuleszy za poprowadzenie imprezy oraz wszystkich stowarzyszeń, sołectw i wystawców, którzy dołożyli starań, by sobotnie spotkanie mogło się odbyć.

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo