JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GOLCZEWIE TO JUŻ TRADYCJA.

Powrót do artykułów

09 grudnia 2023

 

W sobotę podczas Jarmarku mogliśmy poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.Na parkingu przy Zespole Szkół Publicznych w Golczewie panowała niecodzienna  świąteczna atmosfera, w powietrzu unosiły się wspaniałe zapachy, a w tle można było usłyszeć brzmienie kolęd i pastorałek.

 

Na świątecznych straganach przygotowanych przez Sołectwa i Stowarzyszenia można było kupić przepiękne dekoracje i ozdoby świąteczne, a także spróbować pysznych ciast i innych potraw. Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wolina na swoim stoisku zaprezentowało historie oraz pochodzenie stowarzyszenia. Serowarnia „Pod siódemką „  serwowała pyszne sery, a pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie wraz z członkami parafialnego zespołu Caritas oraz Regionu Dobrego Wsparcia przygotowali wigilijny poczęstunek w postaci pierogów i barszczyku.

 

Podczas sobotniego święta Pan Jarosław Rzepa, Poseł na Sejm RP wręczał uczestnikom śliczne choinki, a dla tych dla których nie starczyło, w świąteczne drzewko można było zaopatrzyć się  na stanowisku  pracowników Nadleśnictwa Rokita.

 

Na Jarmarku nie mogło zabraknąć części artystycznej. Mogliśmy usłyszeć piękne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, w wykonaniu dzieci z zajęć muzycznych GOKiS pod opieką Pani Wiktorii Kiełbasy oraz Pań z zespołu „ Maliny”  działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Golczewie. Wprawiły one uczestników Jarmarku w świąteczny nastrój  nadchodzących Święta Bożego Narodzenia.

 

Dla najmłodszych w programie były zabawy i konkursy, które zostały przygotowane przez pracowników GOKiS-u. Najważniejszym punktem świątecznego kiermaszu była wizyta Św. Mikołaja, który obdarowywał słodkimi upominkami oraz wręczał niespodzianki za udział w konkursach.

 

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego wyłoniono laureatów i wręczono nagrody dla uczestników konkursu na „Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową”.

 

Kategoria I – III

I miejsce -  Maja Leus

II miejsce -  Barbara Kaczmarek

III miejsce – Nadia Furtak

 

Kategoria IV – VIII

I miejsce -  Zofia Kawka

II miejsce – Jakub Frymus

III miejsce -  Oliwia Kwiatkowska

 

Kategoria Open:

I miejsce – Lidia Rzepecka

II miejsce – Jolanta Belewska

III miejsce – Lucyna Pałubska

 

Wyróżnienie: Jakub Siedlecki, Kalina Adamowicz, Martyna Kamińska

 

Serdeczne podziękowania za wsparcie przy organizacji jarmarku kierujemy do wszystkich uczestników i organizatorów: Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie, Caritasu oraz Parafii Golczewo, Strażaków jednostek OSP, Radnym Rady Miejskiej w Golczewie, sołectw, wystawców, a także do wszystkich stowarzyszeń, do Pana Jacka Kuleszy za poprowadzenie imprezy, do Zespołu śpiewaczego „ Maliny”  działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Golczewie oraz dzieciom z zajęć muzycznych GOKiS za muzyczne wprowadzenie w świąteczny klimat ,. Dziękujemy wszystkim którzy dołożyli starań , by tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy mógł się odbyć.

 

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!!

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo