Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Powrót do artykułów

16 marca 2024

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie” -

św. Jan Paweł II

 

Każdy Jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w piątek 15 marca 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie.

 

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeński, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z gminy Golczewo.

 

Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek.  Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wicewojewoda Pan Dawid Krystek, Burmistrz Pan Maciej Zieliński oraz Starosta Kamieński Pan Józef Malec w asyście Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pani Iwony Adamowicz, Zastępcy Burmistrza Pana Grzegorza Chłopka, oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Tomasza Cabana.

 

Burmistrz pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Medalami za Długie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

  • Kazimiera i Józef Capelikowie
  • Jadwiga i Mieczysław Kacprzakowie
  • Maria i Tadeusz Kasprzakowie
  • Ewa i Marian Perużyńscy
  • Bogumiła i Eugeniusz Skibowie
  • Emilia i Mieczysław Wiśniewscy

 

Drogim Jubilatom pragniemy złożyć z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy Wam, Drodzy Jubilaci wielu  wspólnych lat w zdrowiu, szczęściu, miłości i pomyślności. Życzymy spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy.

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo