Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

  W wyjątkowej atmosferze - Hymnem  Gaude Mater Polonia oraz minutą ciszy dla ofiar pandemii rozpoczęto uroczystość (6 czerwca 2021 r.).Konferencja  pod hasłem „Kreatywny i bezpieczny Senior w Regionie”, przebiegała dzięki  współfinansowanym środkom z Województwa Zachodniopomorskiego. Piękne jubileuszowe życzenia osobiście przekazał  Maciej Zieliński  Burmistrz Golczewa, w formie listów były gratulacje od Marszałek Anny Bańkowskiej członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Prezes Magdaleny Richter z UTW w Szczecinie, Prezes Marii Mitek z Barlineckiego UTW, Prezes Zofii Michalewicz z UTW w Goleniowie.

  Cenimy wyjątkową i wieloletnią obecność i współpracę z  Panią dr Małgorzatą  Moś z Uniwersytetu Szczecińskiego, opiekuna merytorycznego, naukowego, dydaktycznego, przyjaciela, która przy jubileuszowej okazji  wystąpiła po raz kolejny jako  wolontariuszka  z  wykładem  naukowym  pt. „Refleksje o czasie i na czasie”. We współpracy z Dr Wiktorem Moś, wykładowcą WSH TWP w Szczecinie, dyrektorem Centrum Doradztwa Zawodowego w Szczecinie mogliśmy uczestniczyć w ciekawych warsztatach i  wykładach na powyższy temat.

Pan dr  Wiktor  Moś w  imieniu Dziekan dr Grażyny Leśniewskiej z Wydziału Nauk Społecznych WSH TWP w Szczecinie  oraz Rektora dr hab. Waldemara Urbanika odczytał Listy Gratulacyjne z życzeniami na kolejne  pomyślne lata z sukcesami pięknych rocznic.

  Życzenia na dalszą współpracę w zakresie medycyny zaproponował dr n.med. Ireneusz Mazurski. Natomiast Wiktoria Kiełbasa reprezentująca Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie wystąpiła w koncercie pt. „Muzycznych wspomnień czar”, za piękną artystyczną atmosferę i miłe wspomnienia dziękujemy. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej reprezentowała wiceprezes Maria Kozieło - życzyła dalszej owocnej współpracy miedzy organizacjami. W uroczystości udział wzięli: Ks. Robert Dąbrowski Wikariusz z Parafii Golczewa, oraz Stefan Sitkowski Przewodniczący Rady Pożytku Publicznego przy UM w Golczewie. Były życzenia od zaprzyjaźnionych UTW z Regionu m.in.: Grażyny Paś Prezes UTW z  Kamienia Pomorskiego, Barbary Muchy Prezes z UTW Nowogard, Prezes Ireny Kwiatkowskiej – Pająk z UTW w Trzebiatowie,  Wiceprezesa Bartka  Nowaka z Nadmorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Międzyzdrojach. Prezesi wraz z delegacjami uczestniczyli w uroczystości.

  Zaproszenie przyjęła  Pani Ola Horoszko – Klusek prowadzącą warsztaty z psychodietetyki z Gabimetu ParasOlka Balanced Body School z Kamienia Pomorskiego, która zaprosiła do kontaktu osobistego i mailowego oraz uczestnictwa w zaplanowanych warsztatach.

  Podczas uroczystości mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną z historii UTW  w latach 2012- 2020,   to były wzruszające chwile,  uświadamiające jak wiele się działo i jak szybko mija czas.  Za wspólne Szczęśliwe - Tamte dni i lata – Dziękujemy! Dziękujemy również Wiktorii Kiełbasie z GOKiS w Golczewie za pomoc w przygotowaniu prezentacji .

Rok 2021 jest dla nas rokiem jubileuszowym, podsumowaniem 10 - letniej działalności,  współpracy z organizacjami, uczelniami, instytucjami kultury, urzędami i firmami wspierającymi Seniorów w Regionie.

  Oficjalnie zakończyliśmy rok po raz dziesiąty, jednak główne obchody są zaplanowane na  23 października 2021.

Roczne odizolowanie nauczyło nas jak funkcjonować w reżimie sanitarnym. Dziś po akcji szczepienia Seniorów z zachowaniem w dalszym ciągu obostrzeń sanitarnych snujemy  plany na odreagowanie po trudnych i często bolesnych przeżyciach pandemicznych.

  Cieszymy się, że wracamy małymi kroczkami do normalności i możemy uczestniczyć w projekcie pt.  „Nauka kluczem do świata”  w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Społeczna odpowiedzialność  nauki” a realizowanym przez Wyższą  Szkołę Humanistyczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Zabezpieczone są środki na transport,  na zajęcia i wykłady,  wydarzenia kulturalne w tym bilety wstępu do Teatru Polskiego, Współczesnego, Opery i  Filharmonii oraz inne atrakcje.

  Tymczasem przed nami zajęcia dydaktyczne w lipcu br. w siedzibie uczelni. Zaproponowane tematy: „Piękno świata. Ukazanie możliwości realizacji programów turystycznych dla seniorów”. „Kobiety Japonii”,  „Higiena , pielęgnacja ciała twarzy, podologia, pielęgnacja paznokci”. Tak więc, czeka nas wiele miłych spotkań z wykładowcami WSH TWP w Szczecinie.

  UTW w Golczewie po raz kolejny pozyskało środki na realizację projektu „Kreatywny i bezpieczny Senior w Regionie” z Urzędu Marszałkowskiego, Województwa Zachodniopomorskiego. Zależy nam na utrzymaniu poczucia przynależności do grupy i organizacji przez lata budowanej sieci wzajemnego wsparcia. Wierzymy w bezpieczny czas spotkań i realizacje marzeń. Głównym celem przedsięwzięcia jest skupienie na działaniach terapeutycznych, eliminowaniu negatywnych emocji szczególnie przed lękiem zarażenia wirusem,  promowaniu zdrowego stylu życia oraz zagospodarowanie czasu,  który przyniesie satysfakcję z podejmowanych działań.

  Powyższe projekty  będą realizowane przez Słuchaczy UTW z Gminy Golczewa i Przybiernowa, przez Seniorów z Regionu podczas VII Letniej Szkoły Seniora w Dziwnówku (koniec sierpnia). Po raz  kolejny została uruchomiona Błękitna infolinia  pn. „Wcale nie tacy sami” Dostępność poprzez kontakt telefoniczny mailowy z wykwalifikowanym psychologiem, dietetykiem znaną nam Panią Olą Horoszko – Klusek. Odbędą się dwa warsztaty z zakresu zarządzania własną energią: „Seniora przepis na dobry dzień”,  „Potrafię kreować nową rzeczywistość”.

  Kolejne dwa warsztaty: „Szydełkiem po sznurku – szydełkowanie w nowej odsłonie”, drugi warsztat „Uszyj to sam”, w tym szycie użytkowe, dekoracyjne. Oba warsztaty poprowadzi Pani Agnieszka Szwajkowska. Będziemy kontynuować ćwiczenia usprawniające z Panią Reginą Mąkowską, a także zajęcia w zespole śpiewaczym Maliny pod kierunkiem Pana Andrzeja Koniecznego. Odbędą się warsztaty konsumenckie – Koronawirus nadzwyczajna sytuacja konsumenckie pytania i odpowiedzi. Poprowadzi Pani Alfereda Gorzkiewicz. Wiele osób w czasie pandemii wróciło do rękodzieła, robótek na drutach,  szydełku czy szycia na maszynie, malarstwa i rysunku. Okres pandemii niektórzy wykorzystali twórczo. Dobre przykłady można było podziwiać podczas uroczystości na okazałej  wystawie „łapaczy snów” przygotowanej przez   Helenę i Mariana Włodarczyków, ciekawe układy z kamieni, piękne obrazki przedstawiła  Maria Sadłocha, oraz swoiste rękodzieło sztuki użytkowej eksponowała   Marianna Michalak.

  Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju naszego Uniwersytetu, a szczególnie Państwu Grażynie i Wiesławowi Żelek, Ludwikowi i Bartoszowi Sadłocha, Darczyńcom z Firmy Lewiatan, pracownikom GOKiS, Biblioteki i Urzędu Miejskiego w Golczewie. Dziękuję za wszelką pomoc i dobre słowo. Dziękuję Helenie i Marianowi Włodarczykom za okazane wsparcie podczas uczestnictwa w wernisażach wystawy wędrującej, oraz innych uniwersyteckich akcjach.  Zarządowi za współpracę i Wam Drodzy Słuchacze z Gminy Golczewa i Przybiernowa za uczestnictwo w proponowanych ofertach. Praca Zarządu to praca oparta na wolontariacie, dlatego dziękuję serdecznie Paniom: Zenobii Ciechanowicz, Marii Sadłocha, Mariannie Michalak, Elżbiecie Sitkowskiej, Członkom komisji rewizyjnej: Helenie Włodarczyk, Alinie Król, Alfredzie Kołodziejek i Alfredzie Gorzkiewicz- księgowej.

  Choć przed nami wakacje,  to po tak długim okresie izolacji  czeka nas miła realizacja wcześniej wymienionych działań, korzystania z ciekawej oferty i aktywnego uczestnictwa.  Życzę udanego odpoczynku w zdrowiu i pogodzie ducha, przy wykorzystaniu czasu na rozrywkach, aktywności i osobistym rozwoju.

 

 

Do zobaczenia !!!

 

Opracowanie i foto – Janina Kołodzińska – Prezes UTW w Golczewie

Foto- Ola Horoszko – Klusek, Wiktoria Kiełbasa.

 

 

 

 

 

Jubileuszowe zakończenie X roku w UTW w Golczewie

15 czerwca 2021
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl