Jubileuszowy koncert w ogrodach dworku w Mechowie

Powrót do artykułów

11 sierpnia 2023

   W ogrodach mechowskiego dworku 5 sierpnia 2023 r. odbył się piąty, jubileuszowy koncert Śpiewające Ogrody. Wydarzeniu temu współtowarzyszyły obchody dwudziestolecia Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej. Impreza była objęta Honorowym Patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

   Inauguracja uroczystości została poprzedzona mszą św. na terenie ogrodów celebrowaną przez kanonika ks. Jacka Fabiszaka proboszcza parafii golczewskiej i ks. Jana Patockiego proboszcza parafii mechowskiej.

   Prezes SPZG Ireneusz Krzyżanowski poprosił gości, przybyłych na jubileusze, o uczczenie minutą ciszy pamięci członków Stowarzyszenia, którzy odeszli do wieczności: Janusza Domańskiego, Andrzeja Danieluka, Tomasza Szeszyckiego, Tomasza Waszczenkę, Leokadię Janowicz i Andrzeja Fornala.

   Zaproszonych gości przywitał prezes Stowarzyszenia, wśród których zaszczycili swoją obecnością posłowie na Sejm  RP Artur Szałabawka i Leszek Dobrzański, Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Starosta Kamieński Józef Malec, Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński, Wójt Gminy Świerzno Radosław Drozdowicz, Dowódca Jednostki Wojskowej 1905 komandor porucznik Lucjan Dyczko, Dyrektor Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rokita Mariusz Wabiszczewicz, Prezes OSP Golczewo Andrzej Radecki, prezesi organizacji pozarządowych, radni oraz sołtysi. Gromkimi brawami przywitane zostały także zespoły śpiewacze przybyłe na tegoroczny przegląd.

  Wiceprezes SPZG Maria Kozieło odczytała list gratulacyjny z okazji Jubileuszów 20 - lecia SPZG i 5 - lecia Śpiewających Ogrodów od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

   Pierwsza część tego niezwykłego wydarzenia kulturalnego związana była z 20 - leciem SPZG. Dotychczasowi prezesi: Teresa Waszczenko, Aldona Kaczmarek i Ireneusz Krzyżanowski otrzymali z rąk Starosty Kamieńskiego i Burmistrza Golczewa pamiątkowe wyróżnienia i kwiaty za zaangażowanie i działalność na rzecz lokalnej społeczności. Osoby z najdłuższym stażem członkowskim otrzymały pamiątkowe statuetki i podziękowania: Maria Chodoń, Halina, Wiesław Kloch i Józef Malec. Za wieloletnią współpracę ze Stowarzyszeniem podziękowanie i statuetkę otrzymał pan Mariusz Wawrzyński i Heimatverein z Joachimsthal.

   Serdeczne podziękowania i gratulacje  skierowano także do pierwszego zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej.

Miłą niespodzianką dla wszystkich były życzenia i odśpiewane sto lat od najmłodszych mieszkańców gminy Golczewo oraz występ solistek zespołu Cantabile z Sulechowa, który wielokrotnie gościł i brał udział w imprezach Stowarzyszenia.

   Następnie zaprezentowały się zespoły śpiewacze. W tegorocznych jubileuszowych – piątych Śpiewających ogrodach przedstawiły się: Zespół Maliny przy UTW w Golczewie, Zespół Ludowy Raciechowianki z Raciechowic, Zespół Ludowy Stuchowianki i Chór Świerzno Śpiewa z gminy Świerzno, Zespół Bryza z Międzyzdrojów, Zespół Ludowy Stawnianki z gminy Kamień Pomorski, Zespół Ostromice Kapela, Śpiewające Golczewo przy SPZG, Stowarzyszenie Wokalistów – Strefa Dźwięku oraz solistka Tatiana Czerkawska.

   Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów – darczyńców: posła RP Artura Łąckiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, Banku Spółdzielczego w Gryficach, Nadleśnictwa Rokita, Bio – Produkty Athena z Samlina, firmy MADAMA sp. z o.o. z Golczewa, Wiesława Żelka z Piekarni z Piekarni Żelek z Kamienia Pomorskiego, Tadeusza i Barbary Leus, Haliny i Janusza Chudzickich, Elżbiety i Zbigniewa Szychulskich, Marii i Marka Chdoniów, Aldony i Tomasza Kaczmarków, Zuzanny i Edwarda Zychów, Agnieszki i Piotra Hołubów, Waldemara Bartniczuka, Magdaleny i Sebastiana Ligęzów, Wojciecha Paluszkiewicza, Krzysztofa Skazy, Krzysztofa Cieślaka, Rolanda Prajwowskiego, Ryszarda Pasierbka.

   Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Doroty Opiły – Skubisz Dyrektora GOKiS w Golczewie oraz jej współpracownic pani Iwony Nadolskiej i Wandy Balbus, które nas wspierały i pomagały w przygotowaniu naszych jubileuszy.

   Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Śpiewających ogrodów 2023. Do zobaczenia za rok.

 

 

źródło oraz foto: Organizatorzy SPZG

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo