Powrót do artykułów

13 czerwca 2023

Kabaretowe Powitanie Lata w Golczewie

Całkowity koszt realizacji działania : 67 000,00 zł

Przyznane dofinansowanie : 28 211,00 zł

 

 

Gmina Golczewo była realizatorem operacji pn. „Kabaretowe Powitanie Lata w Golczewie”. Celem działania była promocja walorów rekreacyjnych, przyrodniczych, a także dziedzictwa kulturowego LSR. Zwieńczeniem i rezultatem była organizacja plenerowego wydarzenia w Golczewie, podczas którego mieszkańcy i turyści odwiedzjący nasz region mogli zapoznać się z walorami przyrodniczymi, rekreacyjnymi Gminy Golczewo i jednocześnie wysłuchać historii Pomorza Zachodniego w multimedialnym pokazie laserowym.

W programie wydarzenia były występy lokalnych artystów w tym Zespołu Śpiewaczego „Maliny” działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Golczewie, występy dzieci i młodzieży z Golczewa i Kamienia Pomorskiego w nowoczesnym tańcu z zespołu HeartBeat Dance Studio. Część artystyczną wypełnił również trzy godzinny blok kabaretowy, w którym wystąpili artyści: Kabaret Super Show, Kabaret Czwarta Fala oraz Jerzy Kryszak.

Na uczestników wydarzenia czekały dodatkowo inne atrakcje jak maskotka żaby w koronie, która częstowała widzów słodką niespodzianką – cukierkami w opakowaniu zawierającym logotypy promujące podmioty współfinansujące operację. Każdy mógł również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z żabą – symbolem Golczewa. Zwieńczeniem sobotniego dnia była prezentacja bogatej i burzliwej historii naszego regionu przedstawionej w multimedialnym pokazie laserowym. Widzowie mieli okazję poznać dzieje zamku golczewskiego, legendy o żabie, herbie miasta oraz dzieje powstania Pomorza Zachodniego (krótki filmik z pokazu laserowego jest dostępny na FB Golczewa).

Sobotnie wydarzenie było również okazją do prezentacji stoisk promujących lokalne instytucje i organizacje pozarządowe jak Nadleśnictwa Rokita, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Kamienia Pomorskiego wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Golczewie, Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Wolina.

 

Operacja pn. „Kabaretowe Powitanie Lata w Golczewie” mająca na celu działanie na rzecz promocji walorów rekreacyjnych i przyrodniczych Gminy Golczewo poprzez organizacje wydarzenia, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

                                                                    

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo