Kabaretowe Powitanie Lata w Golczewie

Powrót do artykułów

26 czerwca 2023

W sobotę, 24 czerwca na stadionie miejskim im. Stanisława Kowalskiego w Golczewie odbył się festyn pn. „Kabaretowe Powitanie Lata w Golczewie”.

 

Rozpoczął się on pierwszym w naszej historii turniejem piłkarskim im. Stanisława Kowalskiego. Udział w nim wzięły drużyny: Jantar Dziwnów, Sparta Gryfice, AMP Nowogard, MKS INO Białuń, Iskra Golczewo, Ina Ińsko, Sarmata Dobra oraz Wicher Brojce.

 

Sobotnie popołudnie na golczewskiej scenie rozpoczęło się występami lokalnych artystów.

Pierwszy z nich to Zespół Śpiewaczy „Maliny”, działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Golczewie, który zaprezentował repertuar nawiązujący do biesiadnej atmosfery.

 

Lokalni artyści to także niezawodne dzieci i młodzież z HeartBeat Dance Studio z Golczewa i Kamienia Pomorskiego. Występy młodych tancerzy były pięknym pokazem talentów ze świetną choreografią i muzyką.

 

Główną częścią programu było Kabaretowe Super Show, w którym swoje skecze zaprezentowali: Bartosz Gajda, Jarosław Sobański, Andrzej Kozłowski, Damian Lebieda, Kabaret Czwarta Fala oraz Jerzy Kryszak.

 

W muzyczny nastrój wprowadzili nas Angelika i Thomas Grotto prezentując największe włoskie przeboje.

 

Sobotni festyn w Golczewie był również okazją do zaprezentowania bogatej i burzliwej historii naszego regionu przedstawionej w multimedialnym pokazie laserowym. Widzowie mieli okazję poznać dzieje zamku golczewskiego, legendy o żabie, herbie miasta oraz dzieje powstania Pomorza Zachodniego.

 

Na zakończenie występów artystycznych swoje hip hopowe talenty zaprezentowali ponownie lokalni artyści Chomik, Bladi i Kuben.

 

Zwieńczeniem sobotniego święta była zabawa pod chmurką z ekipą EL Wariaci.

 

Sobotnie wydarzenie było również okazją do prezentacji stoisk promujących instytucje i organizacje pozarządowe jak Nadleśnictwa Rokita, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Kamienia Pomorskiego wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Golczewie, Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Wolina.

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w organizacji golczewskiego święta.

 

Operacja pn. „Kabaretowe Powitanie Lata w Golczewie” mająca na celu działanie na rzecz promocji walorów rekreacyjnych i przyrodniczych Gminy Golczewo poprzez organizacje wydarzenia, współfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Foto: Marian Kofliuk

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo